Gebeliğin 13. Haftası

Gebeliğin 13. Haftası

Bebek: Bebeğiniz bu hafta 28 gram. 20 dişin tamamı oluştu ve çıkmak için zamanını bekliyor. Artık plasenta yeterince gelişti ve bebeğe oksijen ve gıda temin etmeye ve ayrıca hamileliğin devam etmesine yardımcı olan progesteron ve estriol hormonlarını da üretmeye başladı. Bebeğin gelişen gözlerini korumak üzere göz kapakları kapandı. Bebeğiniz bu hafta civarında parmağını ağzına götürebilir. Artık kaburgalar gözükmektedir. Karaciğer safra ve pankreas insülin salgılamaya başladı bile.

Anne: Genellikle annelerin kendilerini en iyi hissettiği dönem ikinci üç ay başladı. Bu evrede, ilk ayların şikayetleri geçmiş, enerji düzeyi artmış ve hamile olduğunuzu iyice hissetmeye başlamışsınızdır.

Bazı anneler hamileliğini ilan etmek için ilk üç ayın dolmasını beklemiş olabilir. Artık bir bebek sahibi olacağınızı tüm dünyaya ilan etmenin tam zamanı.

Hamilelik onlar için de daha gerçek bir hal aldığı için, baba ve diğer aile efradı genellikle bu aydan itibaren daha katılımcı olurlar. Onları katılımcı olmaya teşvik edin.

Bu yazı gebelikte 13. hafta, gebeliğin 13. haftası, hamilelikte 13. hafta, hamileliğin 13. haftası, gebelikte 13 hafta belirtileri, gebelikte onüçüncü hafta, hamilelikte onüçüncü hafta, hamilelikte onüçüncü hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebeliğin 13 haftası, 13 haftalk gebelik, gebelikte 13 hafta, 13 HAFTALIK GEBELİK, gebelik 13 hafta, Gebeligin 13cü haftası, gebeliğin onüçüncü haftası, Gebelıgın 13 cu haftası, yhs-ddc_bd, GEBELİĞMİN 13 HAFTASIN

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz