Gebe Kalmak için Uygun Yaş

  • ALTERNATİFTIP
  • Gebe Kalmak için Uygun Yaş için yorumlar kapalı
  • 736 kez görüntülendi

Gebe Kalmak için Uygun Yaş

Her kadının en büyük hayali elbet yuva kurup çocuk sahibi olmaktır. Peki hangi yaş aralıklarında gebe kalmak veya hamile olmak sizin için ve bebeğiniz adına ne gibi değişik sonuçlar doğurur bunu biliyor musunuz?

En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz.

35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve kendine dikkat eden annelerde bu risk azalır. 18 yaşından küçük kadınlarda ise ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski yüksektir.

Fertilite (doğurganlık) her kadın için farklıdır. Eğer anneniz erken bir yaşta menopoza girip doğurganlığını kaybettiyse, bunun sizin içinde böyle olması muhtemeldir. Hatta ailede ki diğer kadınlarda da benzer durumlar söz konusudur. Tıpta bilinen bir gerçek erken menopozun kalıtsal olduğu ve kız ile annenin bu konuda aynı kaderi paylaştığıdır.

Ayrıca doğurganlık yaşla birlikte azalmaktadır. 20 yaşında doğum kontrol yöntemi kullanmayan, düzenli ilişkiye giren ve bir çocuk isteyenlerin %20’si başarıya ulaşıyor. Bu oran 30 yaşında %15’e ve 35 yaşında %10’a iniyor. 40 yaşında ise bu oran %5.

Bu yazı gebe kalmak için uygun yaş, hamile kalmak için uygun yaş, gebe kalma yaşı, hamile kalma yaşı, hangi yaşta gebe olunur, hangi yaşta hamile kalınır, gebelik yaşı, hamilelik yaşı, gebe kalmak için en uygun zaman ne zamandır konusunda yazılmıştır.

çin takvimi 2012, Gebe kalma yaşı, 15 yaşında gebe kalınırmı, adeti nasil duzene sokarim, gebelikte en uygun yas, Gebelikten kurtulmak, hangi yaşlar arasında gebe kalmak uygundur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.