Gastrik Baypass Ameliyatı

  • Genel Sağlık
  • Gastrik Baypass Ameliyatı için yorumlar kapalı
  • 933 kez görüntülendi

Gastrik Baypass Ameliyatı

Televizyonda gördüğümüz kilolu ünlülerin birer birer zayıfladıklarını görünce, bunun altında yatan etmeni de hepimiz merak ediyoruz. Amerika’da, obezite cerrahisinde altın standart olarak kabul edilen gastrik bypass ameliyatı, vücuttaki fazla yağ dokusuna bağlı olarak oluşan birikimden oluşan obezite hastalığının tedavisinde kullanılan oldukça başarılı bir yöntemdir. Son dönemde bu operasyonları tercih edenlerin sayısı giderek artarken,  gastrik baypass ameliyatı hakkındaki merak da artıyor.

Gastrik Baypass Ameliyatı

Uzun yıllardan bu yana ideal kilosunun 45 kilo ve daha fazla üzerinde olanlar obezite olarak kabul ediliyor. İdeal kilonuzu internetten hesaplayarak, ona ne kadar yakın, ya da ne kadar uzak olduğunuzu görebilirsiniz. Eğer kilo fazlalığınız ciddi rakamlara ulaştıysa, diyet ve egzersizi deneyip de başarılı olamadıysanız bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Midenin önemli bir bölümünü bypass ederek ve midenin üst kısmında baş parmak boyutlarında bir ebat oluşturulması ile yapılan gastrik bypass ameliyatı, 4 farklı şekilde yapılabilir. Ameliyatın nasıl ve ne şekilde yapılacağı da yine doktorunuzun belirleyeceği bir şeydir.

Gastrik Baypass Ameliyatı

Mide boyutunu %90’dan daha fazla küçülten bu ameliyat, kişinin operasyon sonrası yeme hacmini de ciddi anlamda küçülttüğü için, hasta önemli bir hızla kilo vermeye başlar. İlk zamanlarda hastanın yalnızca sıvı gıdalarla beslendiği düşünüldüğünde, kişi fazla kilolarından kısa sürede kurtulmaya başlar. İşte bu operasyonun son dönemde bu kadar yaygın olarak tercih edilmesinin bir nedeni de budur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.