Funda Çayı Nasıl Demlenir – Funda Çayı Nasıl Hazırlanır ve İçilir

Funda Çayı Nasıl Demlenir – Funda Çayı Nasıl Hazırlanır ve İçilir

Funda çayı nasıl demlenir ve içilir sorusunun yanıtı aynı zamanda özellikle zayıflama amacıyla kullanılan funda çayının etkisini tam manasıyla ortaya koyabilmesini sağlaması açısından son derece önemlidir. Funda çayının hazırlanışı ve içimi ile ilgili olarak bu yazımızda sizlere kısa ama öz bir takım bilgiler vermek istiyoruz. Tabi funda çayı nasıl yapılır sorusunun yanında funda çayı neye iyi gelir, funda çayı nasıl içilmeli, funda çayı nasıl zayıflatır sorularına da cevap vermeye çalışacağız.

Funda çayı hazır olarak poşet çay şeklinde satılmaktadır. Genelde aktarlarda funda çayı kolaylıkla temin edilebilir. Şayet hazır funda çayı temin etme imkanınız yoksa funda yapraklarından evde kendi bitkisel zayıflama çayınızı da hazırlayabilirsiniz. Funda yaprakları 3-5 dakika suyun içinde kaynatılıp 15-20 dakika demlemeye bırakılınca içim hazır hale geliyor. Bölgesel yağları eritici ve metabolizmayı hızlandırıcı özelliklerinin yanında mide ve bağırsaklarda besinlerle aldığımız yağları tutarak kana karışmasını engellemesi, funda çayının zayıflatan etkisinin arkasında yatan sebep olarak dikkat çekiyor.

Funda Çayı Faydaları ve Yararları-Funda çayı ne işe yarar

Fundanın diğer adı Süpürgeotu bitkisidir. Funda sadece zayıflamak için değil, hastalıkları bitkisel yollarla şifa ve tedavi amacıyla da kullanılır. Aslında sitemizin teması gereği zayıflama ve kilo verme amacıyla kullanımı olan bitkileri tanıtıyor olsak ta funda çayı ne işe yarar sorusuna genel anlamda yanıt verelim. Funda bitkisi zayıflatma etkisinin de ötesinde oldukça özel bir takım bitkisel şifa özelliklerine sahiptir.Funda çayı oldukça faydalı bir bitkisel çaydır: Funda çayının yararlarına kısaca değinecek olursak:

Funda çayının yararları:

– Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.
– Nikris hastalığına bitkisel tedavi olanağı sunar.
– Anne sütünü artırır.
– Funda çayının kas ve eklem ağrılarını kesme özelliği vardır.
– Zeytinyağı ile hazırlanan funda merhemi, çıban ve egzamaya karşı faydalıdır.
– İdrar söktürücüdür
– İltihap tedavi eder ve iltihapları kurutucu etki yapar.
– İshali keser.
– Nefrit, piyelonefrit, prostat iltihabı, sistit, kolibasil, albümin ve ödemde çok etkilidir.
– Böbreklerdeki kum ve taşı söktürür.

Funda çayı zayıflatırmı

Elbette e sadece funda çayı içerek zayıflamak biraz zahmetli olacaktır. Funda çayı ile zayıflama sürecini hızlandırmak için funda çayının sade tadına çeşni ve aroma katmak amacıyla zencefil çayı veya yeşil çay ilave edebilirsiniz.

Funda çayı nasıl demlenir

Aynen bildiğiniz çay suyu gibi çaydanlıkta kaynatılmış suya funda yaprağını atıyoruz ve 3 dakika kadar kaynatıyoruz. Ardından 15-20 dakika kadar bekletilerek demlendiriliyor. Bundan sonra da içime hazır hale geliyor.

Funda çayı ne zaman içilir

Sabah ve akşam aç karnına günde 2 kez birer fincan içilmesi yeterlidir. Bitkisel zayıflama çayının daha etkili olabilmesi için yeşil çay ve mate çayı ile birlikte karıştırılarak tüketilmesi daha faydalı olacaktır. Hem de böylelikle funda yaprağı çayının içimi daha hoş bir kıvam kazanır.
Bu arada küçük bir hatırlatma yapalım: Uzmanlara göre zayıflamak için kesinlikle bir insanın kendisini zorlamaması gerekiyor, yani funda çayın tadını beğenmezseniz, kendinizi zorlamayın, başka bir zayıflama çayı seçin.

Son dönemlerde zayıflama çayları arasında funda yaprağı çayı oldukça revaçta.

 

Funda çayı nasıl demlenir? Funda yaprağı nasıl hazırlanıyor?
Kaynatılmış suda 3 dakika kaynatılıp, 15-20 dakika demlendiriliyor.

Funda çayı nasıl zayıflatıyor? 
Yağları eritiyor, ödem ve idrar söktürücü ve terletici özellikleri var.

Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır. Ayrıca iltihabı kurutmada, romatizmal hastalılarda, kolesterol düşürücü ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Funda suyu, iyi bir böbrek çalıştırıcı olduğundan idrar yolları dezenfektanı olarak kullanılır, idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir. Altına ıslatan çocuklarda faydalıdır. Funda yaprağının kullanımı 1/4′ü Funda Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. Günde üç çay bardağı içilir.

Anahtar kelimeler: funda çayı nasıl demlenir, funda çayı nasıl içilir, funda çayı ne işe yarar, funda çayı nasıl hazırlanır, funda çayı ne zaman içilir, funda çayı ne zaman içilmeli, funda çayı neye iyi gelir, funda çayı nasıl içilmeli, funda çayı nasıl zayıflatır, funda yaprağı çayı nasıl yapılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz