Folik Asit İçeren Besinler Nelerdir ?

Folik Asit İçeren Besinler Nelerdir ?

Folik asit, hamilelerde ve yetişkin bireylerde farklı sonuçlara neden olan bir vitamindir. Düzenli olarak alınması gerekmektedir. Buna rağmen bebek sağlığı açısından hamile bireylerin folik asit tüketimini daha da artırması gerekmektedir. Bunun sağlanabilmesi için sadece folik asit içeren gıdaların yanı sıra kapsül olarak satılan ürünlerden de tercih ederek kolaylıkla bu eksikliğinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak adına özellikle gebelikten üç ay öncesinde bu ilaçların takviyesine başlanması tavsiye edilmekle beraber normal bireylerinde bu seçeneklerden yararlanması sıklıkla tavsiye edilir.

Folik Asit İçeren Gıdalar Nelerdir?

Folik asitin başlıca kaynağı olarak mercimeği verirsek yanlış olmaz. Bu gıda maddesinden düzenli olarak tüketmeniz hlainde vücudunuz ihtiyacı olan folik asiti kolaylıkla sağlamış olursunuz. Bunun yanı sıra yeşil yapraklı sebzelerde de yoğun miktarda folik asit bulunduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Bu sayede kolaylıkla ihtiyacınız olan folik asit miktarını uygulayabilmeniz içten bile değildir. Barbunya ve brokolinin folik asit bakımından vücuda etkilerini unutmamak gerekmektedir. Bu gıdaları tüketerek ihtiyacınız olan miktara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile beraber ihtiyacınızı karşılamak adına bazı zenginleştirilmiş gıdaların da ortaya çıkarıldığını bilmekte fayda bulunmaktadır. Bu gıdaları tüketerek ihtiyacınız olan folik asit miktarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kış mevsiminde, üşümeye bşalayan insanların sıklıkla savunma cümlesi, kansız olmalarıdır. Bir anlamda bu durum folik asit eksikliğine bağlanabilir. Buna rağmen ısrarla sakatat tüketimine zorlanırlar. Folik asit eksikliği anemiye neden olmaktadır.

Her şeye rağmen folik asit konusunda eksikliğiniz olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzla irtibat kurmanızı ve ihtiyacınız doğrultusunda hap tedavisine başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz