Fluarix Tetra Nedir? Yan Etkileri Ve Fiyatı Nedir?

Fluarix Tetra Nedir? Yan Etkileri Ve Fiyatı Nedir?

En etkili grip aşılarından biri olan ve bu sayede uzmanlar tarafından tavsiye edilen fluarix tetra aşısı, çeşitli nedenlere bağlı olarak solunum sistemlerinde meydana gelen kronik sağlık sorunlarında, diyabet hastalığında, kalp hastalıklarında, yaşlılarda ve enfeksiyonel sağlık sorunlarında tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bu sayede, başta ülkemiz olmak üzere birçok ülkelerde tercih edilen fluarix tetra grip aşısı, etkin içeriği sayesinde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli bir duruma ulaşmasını sağlamaktadır.

Fluarix Tetra Grip Aşısı Kullanımı

Doğrudan kas içerisine veya deri derin alt kısmına uygulanan fluarix tetra grip aşısı, uygulandıktan yaklaşık olarak 2-3 haftalık süreçte vücudu enfeksiyonlara karşı korumaktadır.

Kullanımından önce oda sıcaklığına getirilmesi gereken fluarix tetra etkili grip aşısı, kullanımı öncesinde dolgun olan enjeksiyonun özenle çalkalanması gerekmektedir.

Önceki süreçler içerisinde influenmaya karşı aşı olmamış 3 yaş ve üstü 9 yaş altı çocuklarda 4 haftalık aralıklar ile, ikinci bir ml’lik uygulanması söz konusu olmaktadır. Fluarix tetra etkili grip aşısı, 3 yaş altı çocuklarda ise kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Ayrıca, yumurtaya karşı alerjik reaksiyon gösteren çocuklarda da, fluarix tetra etkili griş aşısı uygulanması söz konusu olmamaktadır.

Fluarix Tetra Grip Aşısı Olasın Yan Etkileri Şunlardır;

Fluarix tetra grip aşısı belirtilen kullanım dozajından yüksek dozajda uygulanması durumunda, halsizlik, yorgunluk, baş dönmesi, sersemlik hissi, iştahsızlık, ateş gibi birçok olumsuz durumların oluşmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple, evebeynlerin fluarix tetra grip aşısı kullanımında bilinçli bir şekilde hareket etmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Fluarix Tetra Grip Aşısı Kimler Tarafından Uygulanmaktadır?

Yalnızca doktor tarafından uygulanan fluarix tetra etkili grip aşısı, doktorun uygun görmesi durumunda sağlık personeli tarafından da uygulanması söz konusu olabilmektedir.

Fluarix Tetra Grip Aşısı Satış Fiyatı

Eczaneler üzerinden reçeteli olarak satışa sunulan fluarix tetra grip aşısı 2018 yılı itibariyle Katma Değer Vergisi dahil olmak üzere 29.44 tl üzerinden satışa sunulmaktadır. Tercihiniz doğrultusunda eczaneniz üzerinden kredi kartınız veya nakit olarak fluarix tetra grip aşısı satın alabilmektesiniz.

Fluarix Tetra Grip Aşısı Ne Zaman Kullanılması Uygundur?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere çocuklar için özel olarak geliştirilen fluarix tetra grip aşısı, grip hastalığının en fazla etikn olduğu dönemlerde yani Sonbahar ayları başlangıcı ile Kış ayları sonlarına aralığında kullanılması tavsiye edilmektedir. Grip enfeksiyonu ile etkin bir şekilde mücadele eden ve bağışıklık sistemini etkin bir şekilde güçlendiren fluarix tetra grip aşırı kullanmadan önce doktora başvurmanız gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz. Çocuklarda özellikle de kış aylarında sıklıkla görülen grip rahatsızlığı belirtilerinin ortadan kaldırılması ve hastalık enfeksiyonuna bağlı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi içim fluarix tetra grip aşısı için çocuk doktoruna başvurularak, doktorun uygun görmesi durumunda fluarix tetra etkili grip aşısı uygulanmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz