Ev Yapımı Güneş Kremi

Ev Yapımı Güneş Kremi

Sahile giderken veya evden çıkarken, yanınıza almanız gereken pekçok şey vardır; anahtarlarınız, cüzdanınız, telefonunuz vb… Bir de yanınıza almayı asla unutmamanız gereken güneş kreminiz. Güneş kremi cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyup, daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Şimdi size evde kendiniz yapabileceğiniz; satın aldığınız hazır ürünler kadar etkili ama kimyasal madde içermeyen  bir güneş kremi tarifi vereceğiz.

Ev yapımı güneş kremi

Aşağıdaki tarif sayesinde evde harika bir güneş kremi hazırlayabileceksiniz. Kaliteli, etkili ve 20 Faktör veya daha yüksek korumalı.

hindistancevizi-yagi

Malzemeler

  • 1/2 bardak zeytinyağı
  • 1/4 bardak hindistancevizi yağı
  • 1/4 bardak bal mumu
  • 2 yemek kaşığı çinko oksit. Her yemek kaşığı 10 Faktörlük koruma sağlayacaktır, koruma faktörünü arttırmak için birkaç kaşık daha ekleyebilirsiniz.
  • Birkaç damla en sevdiğiniz esans

Yapılışı

Cam bir kasede, yağları, bal mumunu ve seçtiğiniz  esansı karıştırın. Benmari yaparak ısıtın ve iyice karıştırın.

Tüm malzemeler tamamen birbirlerine karıştığında, çinko oksidi ekleyip karıştırmaya devam edin. Çinko oksidi solumamaya dikkat edin.

Karışım ağdalı bir kıvama geldiğinde, çok katılaşmadan ocaktan alın ve birkaç dakika dinlendirin. Ardından tercihen cam bir kavanoza koyun.

Kullanmadan önce en az bir gün bekleyin.

Bu önerdiğimiz güneş kremini yapmak gerçekten çok kolay ve kullanılan malzemeleri çok rahat bulabilirsiniz.

Böylece, cildinizi zararlı malzemelere maruz bırakmadan, harika ve etkili bir güneş kreminin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, bir yandan korunurken bir yandan da D vitamini üretimini arttıracak kadar güneş alabilirsiniz!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz