Dudak peelinginin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Nasıl ki vücudumuzun bir keselenmeye ihtiyacı var ve yüzümüzde bir yüz peelingine ihtiyaç duyuluyor, dudaklarımız da biraz yenilenmeye ve ölü derilerden kurtulmaya ihtiyaç duyuyor!

 

Dudak hassas bir alandır. Küçük bir özenle, en iyi doğal maddelerin cildi besleyen vitaminlerinin de katkısıyla güzel renk ve şekillerini koruyabilirler. Bir dudak peelingi kullanmak sadece dudakları beslemekle kalmaz aynı zamanda kuru, çatlamış dudakları en aza indirmeye ve hatta ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Soğuk aylara girmişken, bu bir zorunluluktur!

 

Dudaktaki ölü deriyi gidermek için kendi ev yapımı dudak peelinginizi yapmak süper kolaydır. Bu kabaklı ve kahveli ev yapımı dudak peelingi sonbahar mevsimi için mükemmeldir. Ayrıca harika şekilde nem verici malzemeler ve vitamin A ile dolu balkabağını birleştirerek, kahveyle de bir miktar pütürlü doku yaratarak dudaklarınıza çok iyi bakabilirsiniz.

 

Ve peeling karışımınızı yutmaktan korkuyorsanız ve endişe duyuyorsanız, bunun için meraklanmanıza gerek yok. Bu ev yapımı dudak peelingi oldukça lezzetli ve yenilebilir malzemelerden yapılıyor. Ama unutmayın: Bu bir atıştırmalık değil. Ancak biraz yutarsanız da size zarar vermez.

 

Ev Yapımı Dudak Peelingi

Kaliteli bir dudak peelingi, bir çok faydalar sağlar. Bunu yapmak için, kahverengi şekeri, kahveyi ve pişmiş balkabağını küçük bir kaba koyun. Çatal veya kaşık kullanarak iyice karıştırın. Hem kahve hem de şeker mükemmel eksfoliye edici (soyucu) dokuyu sağlar. Kahve, içerdiği doğal glikolik asit nedeniyle dudaklara daha genç bir görünüm kazandırırken, antioksidan içerir. Şeker doğal bir nemlendiricidir, yani bu dudaklara nem getirir. Balkabağı cilt için oldukça şaşırtıcıdır, çünkü hücre çoğalmasını artırmaya yardımcı olur ve A ve E vitaminleri yüksektir. Ayrıca cildi pürüzsüzleştirir ve aydınlatır.

 

Şimdi, kalan malzemeleri ekleyin: Bal, Hindistan cevizi yağı, shea yağı ve hindistan cevizi taneleri serpin. Bal, dudaklarınızda daha genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olan anti-aging etkili antioksidanlarla doludur. Hindistan cevizi yağı bakterilerle savaşır ve mükemmel bir nem kaynağı sağlar. Hindistan cevizi sadece aroma için değil, nemlendirme için de mükemmel bir seçenektir.

 

Ayrıca Doğal Ürünler Dergisi’ne göre, Hindistan cevizi güçlü antifungal ve antibakteriyel aktiviteler sergiler. Aynı zamanda egzama gibi cilt koşullarını iyileştiren sıkılaştırıcı ve anti-inflamatuar bir iddia ortaya koymaktadır.  Shea yağı son dokunuş için mükemmeldir. Çok ihtiyaç duyulan kolajeni vererek cildi onarır.

 

Tüm maddelerin iyi harmanlandığından emin olmak için iyice karıştırın. Dudak peelinginizi yaptıktan sonra, kapağı olan küçük bir cam kavanoza aktarın. Buzdolabında saklamak, korumaya yardımcı olabilir ancak etiketlemeyi ihmal etmeyin.

 

Dudaklardaki ölü deriyi pul pul dökmek için yumuşak bir diş fırçası veya parmak uçları ile az miktarda uygulayın. Yuvarlak bir hareketle yaklaşık 20 saniye hafifçe masaj yapın. Durulayın ve ruj, dudak kalemi veya dudak parlatıcınızı uygulayabilirsiniz.

Balkabaklı Ev Yapımı Dudak Peelingi

 

MALZEMELER:

1 çay kaşığı organik kahverengi şeker

1 çay kaşığı kullanılmış veya ıslak organik kahve taneleri

2 çorba kaşığı organik pişmiş balkabağı (veya ev yapımı balkabağı püresi)

1 tatlı kaşığı çiğ bal

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

1/4 çay kaşığı shea yağı

Hindistan cevizi (sadece biraz serpin, isteğe bağlı)

 

Nasıl Yapılır?

Kahverengi şekeri, kahveyi ve balkabağını küçük bir kaba koyun. Çatal veya kaşık kullanarak iyice karıştırın. Kalan malzemeleri ekleyin. Bal, Hindistan cevizi yağı, shea yağı ve hindistan cevizi: Tüm maddeleri iyice harmanlayın. Hazır!