Ev Dekorasyonu Yaparken Bunlardan Kaçının!

  • TANITIM
  • Ev Dekorasyonu Yaparken Bunlardan Kaçının! için yorumlar kapalı
  • 1.094 kez görüntülendi

Ev Dekorasyonu Yaparken Bunlardan Kaçının!

Yaşam alanlarımızın dekorasyonu çoğu zaman karakterimiz, yaşam tarzımız ve zevklerimiz konusunda bize bilgiler verir. Aynı zamanda evimiz yaşamımızın çoğunu içinde geçirdiğimiz bir alan olduğundan dekorasyonunun doğru olması hayat kalitemizi de arttıracaktır. Bir alanın dekorasyonunu yapmak çoğu zaman keyifli ve heyecanlı bir süreçtir. Fakat aynı zamanda ev dekorasyon keyifli olduğu kadar zordur. Çoğu zaman bir evin dekorasyonu için estetik algısı tek başına yeterli olmaz ve bir uzmandan yardım almak en doğrusudur. Biz de Evidea ile birlikte evinizin dekorasyonunu yaparken kaçınmanız gereken bu hataları sizler için derledik. Hazırsanız birlikte göz atalım.

Takım Halinde Alınan Mobilyalar

Ev dekorasyonunun kilit noktalarından olan mobilya seçimi çoğu insanın dekorasyonda en çok zorlandığı süreçlerdendir. Takım haline satılan mobilyalar kataloglarda gözünüze güzel görünse bile evinizi tekdüzeliğe ve sıkıcılığa sürükleyecektir. Birbirinde farklı malzemelerden üretilmiş farklı ama uyumlu renklerde mobilyalar almak hem dekorasyonunuza hareket katacak hem de sizi bu sıkıcılıktan kurtaracaktır.

Ev Dekorasyonunda Yanlış Duvar Rengi Tercihleri

Günümüzde duvar rengi seçerken yapılan hatalar, dekorasyonunda heyecan arayan insanların ilk sırada yaptığı hatalar arasında yerini almaya başladı. Geçmişte duvar rengi konusunda kolaya kaçıp krem, bej veya şampanya renklerini tercih eden ev sahipleri dekorasyonun ön plana çıkmasıyla bu tercihlerini değiştirdiler. Fakat duvar rengi seçerken yapılan hatalar da artmış oldu. Duvar rengi ev dekorasyonunuzun genel renk paletini oluşturacağından bu seçimi çok dikkatli yapmalısınız. Mobilyalarınızla kontrast oluşturacak çarpıcı renkler kullanabilir veya dingin ve huzurlu bir alan yaratmak istiyorsanız pastel renkler tercih etmelisiniz.

Çok Büyük veya Çok Küçük Mobilyalar

Bir mobilya seçerken boyutunun evinize uygun olup olmadığı en önemli konulardan biridir. Çok büyük veya çok küçük mobilya tercihleri yapmak dekorasyonunuzu tamamen bozacağı gibi evinizin konforunu da yok edecektir. Örneğin 30 m2’lik bir salona hem koltuk hem TV ünitesi hem de yemek masası sığdırmaya çalışmak çok büyük bir hata olacak ve salonunuzda nefes almanı engelleyecektir.  Ferahlıktan uzak dekorasyonlar en çok karşılaşılan hatalardan biridir.

Ev Dekorasyonunuza Uyumsuz Aksesuar Seçimi

Aksesuar seçmek dekorasyonun en eğlenceli kısımlarından biri olabilir. Dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçası olacak aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta vardır. Çok beğendiğiniz, zevkinize ve size hitap ettiğini düşündüğünüz her aksesuar evinizin dekorasyonuna uygun olmayabilir.  Örneğin salonunuzun dekorasyonu klasik tarzda ise aksesuar olarak şamdanlar kullanabilirsiniz fakat beton saksılar modern tarzda dekorasyonlara daha çok yakışacağından kullanmanız pek uygun olmayabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.