Estetik Hataları Hakkında Bilgiler

Estetik Hataları Hakkında Bilgiler

Estetik Hataları Hakkında Bilgiler

Estetik Hataları

Estetik günümüzde özellikle kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntem ile birlikte insanlar beğenmediği kısımlarını rahatlıkla düzeltebiliyor. Bu operasyonları yaparken iyi bir doktora gitmeniz gerekmektedir. Aksi halde estetiklerde büyük sorunlar ortaya çıkmaktadır. Hatalı yapılan estetikler sonucu güzelleşmek isteyen kişiler  bıçak altına yatarak büyük acılar çekiyor ve çoğu kişi hayal kırıklığı yaşamaktadır. Yapılan hatalı estetikler kişilerin psikolojisini ve sağlığını olumsuz etkilemektedir. Yapılan estetik hataların bazıları şu şekildedir;

Burun Estetikleri

Burun estetiklerinde en büyük yapılan hatalar; fazla kalkık ve doğal durmayan burun estetikleridir. Burun estetiklerinin bazen plastik cerrah  olmayan kişiler tarafından yapılması sonucu bu hatalar kaçınılmaz olmaktadır. Bazı doktorların hava  yolunu açmak isterken fazla kıkırdak ve kemik alınmasından dolayı bu hataların olmasının en büyük sebeplerindendir. Yapılan estetiklerde eğri kısımlarının düzeltilmesi yerine doktorlar kemikleri çıkarak doğal durmasını etkilemektedir. Burun estetiklerinde yapılan bir diğer hata ise nefes sorunu yaşayan kişilere ilk önce burun kanalların açılması daha sonra burun estetiği yapılmasıdır. Nefes yolu açma işleminde kıkırdak alındığı için estetik yapıldığı zaman yeteri kıkırdak kalmaz. Bu yüzden bu gibi sorunlar yaşayan kişiler bu iki ameliyatı aynı anda yapması gerekmektedir.  Bir diğer sorun ise açık burun ameliyatı yapılan kişilerin özellikle esmer kişilerde iz bırakmasıdır.

Göğüs Estetikleri

Göğüs estetikleri gün geçtikçe artmaktadır. Kadınlar kendi göğüslerini küçük bulduğu için daha büyütmeye karar verir ve silikon işlemi ile büyütebilmektedir. Kadınlar bu işlemleri yaptıktan sonra pişman olup aldırmak veya dahada büyütmek istemektedirler. Bunun sonucunda göğüste deformasyonlar meydana gelir. Bu nedenle göğüs ameliyatı olmadan önce iyi araştırmaları ve kendilerine en doğru seçimleri yapması gerekmektedir.

Botoks İşlemleri

Kadınların bir diğer estetik tercihi ise botoks ameliyatlarıdır. Kırışıkları yok etmek için yapılan bu işlemlerde hatalarda yapılmaktadır. Yapılan botoks işleminde ölçüyü kaçırmadan yapılması gerekmektedir. Bu yüzden botoks işlemi yapılırken aşama aşama olarak yapılması gerekmektedir. Botoks işleminde belirli kasları durdurmak gerekmektedir. Eğer tüm kasları durdurulursa şaşkın bir bakış karşınıza çıkabilir.

Dudak Dolguları

Duduaklar için yapılan dolgularda da hatalar yapılmaktadır. Eğer eriyen dolgu kullanırsanız dolgu eriyebilmektedir ve eski haline dönmektedir. Eğer dudağa silikon veya kalıcı dolgu yapılırsa  ameliyat yapılarak bu işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler sonrasında kişiden kişiye alerjik durumlar olabilmektedir. Bu yüzden iyi bir doktara görünmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere Estetik Hataları Hakkında Bilgiler hakkında bilgiler verdik umarız faydalı olmuştur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz