Estetik Bir Görünümün İçin Ankara Gülüş Tasarımı Uygulamaları

 • ALTERNATİFTIP
 • Estetik Bir Görünümün İçin Ankara Gülüş Tasarımı Uygulamaları için yorumlar kapalı
 • 991 kez görüntülendi

Estetik Bir Görünümün İçin Ankara Gülüş Tasarımı Uygulamaları

Dişler ve ağız ile ilgili çoğunlukla diş kayıpları, ağız kokusu vb. öncelikli sorunlar arasında görülse bile pek çok kişi için diş estetiği, sosyal hayatı etkileyebilecek derecede önemli bir sorundur. Dişlerin çapraşık yapıda olması, sararmış diş yüzeyleri ve eksik dişler, bireyleri günlük hayat içerisinde oldukça rahatsız etmektedir. Dişlerin iyi bir görünümde olmaması özgüven eksikliğine sebep olmaktadır.

Yalnızca sağlıksız dişlerde değil aynı zamanda sağlıklı dişlerde de estetik sorunlar görülmektedir. Ankara gülüş tasarımı sayesinde, dişlerinizi doğal ile güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Uzm. Dt. Ela Çabuk tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda, kişilerin yüz şekilleri dikkate alınarak ağız yapısına en uyumlu görünüm tasarlanmaktadır.

En güzel gülüşleri elde etmek için yapılacak uygulamalar, kişiye özel olarak belirlenmektedir. Hastaların yaşı, yüz yapısı ve talepleri yapılacak işlemler için en önemli faktörlerdir. İnsanların yüzleri tam simetrik olmadığı için gülüş tasarımında yüz hatlarının ve ağız yapısının oranları dikkate alınır. Bu sebeple yapılan gülüş tasarımları hiçbir zaman standart değildir. Etkili bir gülüş için yapılabilecek işlemlerden bazıları şu şekildedir:

 • Diş beyazlatma yöntemleri
 • Diş eksiklikleri için implant ve protez
 • Porselen lamineler
 • Ortodonti tedavileri, verilebilecek örnekler arasındadır.

 Ankara Gülüş Tasarımı Uygulama Süreci

Ankara gülüş tasarımı için yapılacak uygulamalarda, öncelikli olarak hastanın beklentileri ve gereksinimleri dikkate alınmaktadır. Yapılacak işlemlere karar verdikten sonra ağız yapısının gerekli ölçüleri alınır. Teknolojik aletler ile bilgisayar ortamına aktarılan ölçüler kullanılarak, yapılacak uygulama hastaya gösterilir. Hasta onayının alınması ile birlikte süreç başlatılmaktadır.

Uygulamalar gerçekleştirilmeden önce diş etlerindeki hastalıklar tedavi edilir. Diş eksikliği görülen hastalarda, implant işlemleri tamamlanır. Eksiklikler giderildikten sonra, kararlaştırılan işlem için uygulama aşamasına geçilir.

Daha Sağlıklı Dişler İçin Ankara Gülüş Tasarımı

Dişler sağlıklı yapıda bulunsa bile zaman içerisinde çürümeye meyillidir ve yaşa bağlı olarak dökülmeler görülmektedir. Bakımı ihlal edilen ve genetik zayıflığa sahip dişler, sağlık açısından olumsuz durumlar teşkil edilmektedir.

Ankara gülüş tasarımı sayesinde yalnızca estetik kazanımlar değil aynı zamanda ağız ve diş sağlığı elde edilmektedir. Yapılan tasarım uygulamaları ile önlenebilecek sağlık sorunlarından bazıları:

 • Diş etlerinde çekilme
 • Eksik dişler
 • Diş çürümesi
 • Diş etlerinde kanama
 • Eğri yapıya sahip dişler…

Gülüş tasarımı ile elde edeceğiniz en önemli iki unsur sağlık ve güzelliktir. İkisini bir arada barındıran çalışmalar sayesinde, sosyal ve iş yaşamınızı çok daha iyi seviyelere taşımak mümkün.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.