Eskiz Defteri Nedir

  • TANITIM
  • Eskiz Defteri Nedir için yorumlar kapalı
  • 1.112 kez görüntülendi

Eskiz Defteri Nedir

Eskiz Defteri Nedir?

Resim yapmaya başlamadan önce çizikler yapılarak ilgili resim için bir taslak oluşturulur. Oluşturulan bu taslak için eskiz defterinde pratik yapılır. Resim pratik yapılarak geliştirilir ve tekrar edilmediği takdirde başa sarar. Bu anlamda eskiz defterleri oldukça önemli bir yere sahiptir.

Eskiz Defteri Kullanımı

Eskiz defterlerinde de gramajlar bulunur ve kâğıt dokusu bu nedenle farklılık gösterir. Birden çok amaca yönelik olarak eskiz defteri kullanmak mümkündür. Kişilerin gördüğü bir şeyi taslak biçiminde kâğıda aktarmasında, daha sonra kullanılmak için bir fikri tasarlaması veya kaydetmesi için eskiz defteri sıklıkla tercih edilir.

Eskiz Defteri Boyutları

A4, A3, A5 gibi birbirinden farklı ebatlara sahip olan eskiz defteri, kişilerin çantalarında, ellerinde ya da ceplerinde rahatlıkla taşımalarına olanak sunar. Böylelikle çizim çalışması yapan kişiler bulundukları her ortamda eskiz defterlerini kullanabilirler. Resim yapmaya ilgi duyan pek çok kişi eskiz defterine sahip olarak üzerinde uygulamalar yapmaya başlarlar. Böylelikle çizim teknikleri öğrenen kişiler kendilerini daha ileri noktalara taşıyabilirler. Eskiz defteri modellerine https://www.guvensanat.com/eskiz-defteri adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.