Eşek Sütünün Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir

Eşek Sütünün Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir

Sizlere bu yazımda bahsedeceğim konunun oldukça ilginç geleceğinden eminim. Şahsen ben ilk duyduğumda oldukça şaşırdım ve kendi kendime acaba sorusunu sorduktan sonra bu konuyu araştırmaya başladım.

İnanın araştırdıkça öğrendiklerim beni oldukça şaşırttı. Meğer bizim eşek diye geçtiğimiz hayvanın sütü ne kadar faydalı ama bundan haberimiz yok.

Hani koyun, inek, keçi kulağa ilk geldiğinde oldukça normal geliyor ama eşek sütü kelimesini duyunca bile düşünmeden kendimi alamıyorum. Nasıl olur da eşeğin sütü bu kadar faydalı olur şaşırmamak elde değil.

Sizlere eşek sütünün faydalarından bahsetmeden önce eşek sütü ile alakalı bir kaç ufak bilgi vermek istiyorum. Bu duyduklarınız bile sizi şaşırtmaya yeter de artar bile.

Eşek Sütü Hakkında Bilmedikleriniz

– Eşek sütünün, anne sütüne özellikleri yönünden en benzer süt olduğu deneylerle ispatlanmış durumda.

– Eşek sütü Avrupa ülkelerinde kilosu 50 euro. Yani yaklaşık 150 tl gibi uçuk bir rakam.

– Amerika, Brezilya, Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya, Çin gibi ülkelerde oldukça fazla sayıda eşek çiftliği kurulup, süt üretimi yıllardan beri yapılıyor. 

– İtalya’da Sağlık Bakanlığı eşek sütü tüketimini arttırmak için kampanyalar düzenliyor.

– Eşek sütünün dinen kullanımı caizdir diyen din görevlileri de var, haramdır diyen din görevlileri de var. Dini yönden haram olmasa bile bahsettiğimiz hayvan eşek olduğu için biraz kulağa abes geliyor doğrusu.

Eşek Sütünün Faydaları Nelerdir: Kanser hastalığı için yüksek oranda direnç sağlar, astım ve bronşit hastaları için yararlıdır, siroz hastalığı için iyi geldiği gibi vücuttan balgamı da söktürür, yağ yakımını hızlandırarak hem kalbi korur hem de formda kalmaya yardım eder, içerdiği yüksek kalsiyum ile kemik gelişimi için çok faydalıdır, özellikle süt tozu alerjisi olan bebekler için inek sütünün kullanılmadığı durumlarda imdada yetişir. Sağlığa faydalı olduğu gibi güzellik içinde kullanılabilir. Cilt temizlemek için oldukça fayda sağlar.

Ek olarak şunu da eklemek istiyorum. Eşek sütünün içerdiği protein ve şeker oranı anne sütünden fazla olmasına rağmen, bebekler için en ideal süt değildir.

Bu yazı eşek sütünün faydaları zararları yan etkileri nelerdir eşek sütünün fiyatı ne kadar nereden alınır nasıl satın alınır temin edilir içilir eşek sütünün kansere cilde şeker hastalığına faydası nedir eşek sütü ne kadar içilir neye iyi gelir neye faydalı helal mi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

eşek sütünün yan etkileri, eşek sütü faydaları ve zararları, eşek sütünün faydaları, eşek sütünün faydaları ve zararları, esek sutunun zararlari, eşek sütü yan etkileri, eşek sütü zararları, eşek sütü faydaları, eşek sütü, esek sutunun yan etkileri nelerdir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz