Erken Doğumun Önlenmesi

Erken Doğumun Önlenmesi

Eğer erken doğum, en erken dönemlerinde yakalanırsa ve kanama, enfeksiyon ya da diğer problemler sizin fetüsünüzün sağlığını tehdit ediyorsa; doktorunuz fetüsünüzün daha iyi gelişmesini sağlayacak zamanı kazanmak için erken doğumu durdurmaya çalışabilir. Bunu başarmanın yolları aşağıda sıralanmıştır:

Yatak istirahatı, Su içmek, Rahim kasılmalarını durdurucu ya da azaltıcı ilaçların kullanılması.

Erken doğumu önlemek için birçok farklı ilaç kullanılmaktadır. Bunlara tokolitik ilaçlar adı verilmektedir. Bu ilaçların hangisinin en iyi olduğu her zaman açık değildir. Genelde enjeksiyon yoluyla kullanılır. Bütün ilaçlar gibi tokolitikler de yan etki yapabilirler. Her kadın farklı yanıt verir. Bu yan etkiler şöyle sıralanabilir.

-Hızlı nabız
-Göğüste sıkıntı ve basınç hissi
-Baş dönmesi
-Ateş basması
-Sinirlilik hali

Eğer gerçekten erken doğum söz konusu değilse ya da erken doğum durdurulmuşsa, evinize gidebilirsiniz. Kendinizi denetlemek için uzanın ve parmaklarınızın uçlarıyla karnınızın alt bölgesinin tüm yüzeyini nazik bir şekilde hissedin. Rahminizin yüzeyinde katı bir kasılma hissedin. Genelde bu kasılma ağrısızdır.

Eğer bu kasılmaları hissederseniz, bunları sayın. Daha sonra doktorunuza olanlar hakkında bilgi vererek onların önerilerini dinleyin. Erken doğum süreci içinde olabilirsiniz. Bazı kadınlar, belli bir süre hastanede kalmaya ihtiyaç duyabilirler. Bu, muayene ve diğer faktörlere bağlıdır.

Bu yazı erken doğumun önlenmesi, erken doğum nasıl önlenir, erken doğum nasıl engellenir, erken doğum nasıl önlenebilir, erken doğumu engellemek için ne yapılmalı, erken doğumu engelleyen ilaçlar konusunda yazılmıştır.

erken doğumu engelleyen yiyecekler, erken doğumu önlemek için, erken doğumu engellemek için ne yapılmalı, erken doğumun önlenmesi, erken doğumu önlemek için neler yapılmalı, erken doğumu engellemek için, ibrahim saraçoğlu erken dogum nasil engellenir, erken doğumu önlemek için kullanılan ilaçlar, erken doğumu engelleyen bitkiler, erken doğumu önleyen bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz