Erken Adet Olmak İçin Ne Yapmalı, Adet Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Erken Adet Olmak İçin Ne Yapmalı, Adet Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Ergenlikten menopoza kadar, ayda bir defa kadınların rahminden gelen kana adet kanaması denir. Adet kanamasında stres, hormonal rahatsızlıklar, kullanılan ilaçların yan etkileri, aşırı kilolu veya aşırı zayıf olmak gibi çeşitli nedenlerden düzensizlikler meydana gelebilir. Adet olamamak, kadınlarda psikolojik ve fiziksel sorunlara yol açabilir. Bu makalemizde hemen adet olmak isteyen kişilere, uzmanların tavsiyelerinden derlediğimiz çeşitli yöntemler bildirdik:

1. Yöntem

Soğan kabuklarını soyun ve soğanın kırmızı kabuklarını suda kaynatın. Kaynattığınız suyu için 1 saate kalmadan adet kanaması göreceksiniz.

2. Yöntem

Bir su bardağı suyu kaynatıp içine bir tutam kekik atıp demleyin. Ilık hale gelince için. Gün boyu adet olana kadar bu yöntemi 2-3 kez deneyin.

3. Yöntem

Bir demet maydanozu iyice yıkayın. 5 su bardağı suyu tencerede kaynatın. Ocaktan alıp maydanozu içine atıp yarım saat bekletin. Suyunu süzüp, bu suyu gün boyu için.

4. Yöntem

İki adet aspirini kaşıkla ezip toz haline getirdikten sonra bunu yarım su bardağı suya atın. Ardından yarım tatlı kaşığı toz şeker ve yarım tatlı kaşığı balı katıp iyice karıştırın. Bu karışımı için.

5. Yöntem

Doktorunuza danışıp adet söktürücü kullanabilirsiniz. Adet söktürücü ilaç isimleri şunlardır; Tarlusal 5 mg Tablet, Luteynyl 5 mg Tablet, Duphaston 10 Mg Tablet, Cyclo-Progynova Draje, Apranax Fort 550 mg Tablet, Naprosyn CR 750 mg 10 Tablet, Advil Liquigel 200 Mg 20 Kapsül

6. Yöntem

Bir adet soğanın kabukları ile biraz maydanozu 1 bardak suya koyun ve cezvede 5 dakika kaynatın. 10 dakika demleyip günde 3 kez için.

7. Yöntem

Rezene çayı da adet olmak için etkili çaylardandır. 1 su bardağı kaynar suya 2 çay kaşığı kuru rezene atıp, 3-5 dk demleyip için. Günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

8. Yöntem

Çörek otu ve bal karışımı, adet olmak için en etkili doğal çözümlerdendir. 1 yemek kaşığı balın içine 1 çay kaşığı çörek otu koyup bunu yiyin.

9. Yöntem

Dereotu en iyi adet söktürücülerindendir. Bir bardak kaynar suya birkaç dal dereotu atıp 15 dk demleyin, günde iki kez içebilirsiniz.

10. Yöntem

Bir bardak kaynar suya bir iki tutam havuç tohumu atıp, 3-5 dk demleyin. Günde 3 kez içebilirsiniz.

Not: Doktorunuza danışmadan asla hiç bir yöntemi uygulamayın.

Adet Söktürücü Bitkiler Ve Adet Getirici Bitki Çayları Listesi Tıklayınız

Bebe Aspirini ve Coraspin Adet Söktürürmü? Adet Söktürmek İçin Aspirin Tıklayınız

Maydanoz Adet Söktürürmü? Maydanoz Suyu İle Adet Söktürücü Tarifi Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz