Erkeklerin En Büyük Sorunu: Erken Boşalma

  • ERKEK SAĞLIĞI
  • Erkeklerin En Büyük Sorunu: Erken Boşalma için yorumlar kapalı
  • 2.756 kez görüntülendi

Erkeklerin En Büyük Sorunu: Erken Boşalma

Erken boşalma erkeklerin en büyük sorunu arasında yer alır. Birçok kişinin evliliği, sırf bu rahatsızlıktan dolayı tehlike altındadır.

Ama endişelenmeyin!

Erken boşalma tedavisi olan bir hastalıktır. Farklı şekillerde yöntemler ile sorununuza kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Erken boşalma, bir erkeğin istemi dışında hızlı ve kontrolsüz bir biçimde orgazma ulaşmasıdır. Ön sevişme veya cinsel ilişkiye başlamadan önce veya sonra ortaya çıkabilir. Bazı erkekler bu durum nedeniyle çok fazla kişisel sıkıntı yaşarlar.

Her beş erkekten biri, yaşamın herhangi bir noktasında kontrolsüz veya erken boşalma ile ilgili zorluk yaşar. Erken boşalma ne kadar sık ​​gerçekleşirse, bir erkeğin veya eşinin cinsel zevkine müdahale eder, tıbbi bir sorun haline gelir.

Çeşitli faktörler erken boşalmaya neden olabilir. Stres, depresyon , zihinsel ve duygusal aktiviteler erken boşalmaya neden olan sorunlar arasında yer almaktadır. Genel olarak bakıldığında çoğu kişide sorun psikolojik etkenlerden dolayı meydana gelmektedir.

Bununla birlikte, biyolojik faktörlerin bazı erkekleri erken boşalma yaşamaya daha yatkın hale getirebileceğine dair kanıtlar vardır. Nadiren, erken boşalma, prostat bezinin iltihabı veya omurilik problemi gibi belirli bir fiziksel problemden kaynaklanabilir.

Erken Boşalma Belirtileri Nelerdir?

Erken boşalma’nın temel belirtileri şunlardır:

*Az cinsel uyarılma ve az kontrol ile rutin olarak meydana gelen boşalma.

*Boşalma üzerindeki zayıf kontrol nedeniyle cinsel zevkte azalma.

*Suçluluk, utanç veya hayal kırıklığı hissi.

Teşhis

Erken boşalma tipik semptomlara dayanarak teşhis edilir. Sorununuzu anlamak için doktorunuzun cinsel geçmişinizi sizinle tartışması gerekecektir. Açık ve net olun. Doktorunuz ne kadar çok şey bilirse, size o kadar iyi yardımcı olabilir.

Cinsel geçmişiniz erken boşalmaya katkıda bulunabilecek önemli zihinsel veya duygusal faktörleri açığa çıkarmazsa, doktorunuz sizi muayene etmek isteyebilir. Doktorunuz erken boşalmaya neden olabilecek fiziksel bir sorun olup olmadığını belirlemek için prostatınızı inceleyebilir veya nörolojik testler (sinir sisteminizin testleri) yapabilir.

Erken Boşalma Tedavisi

Stresi veya diğer psikolojik sorunları gidermek için çalışmak durumun iyileşmesine yardımcı olabilir. Bazı erkekler tedaviye hemen cevap verirken, diğerleri bu sorunla uzun süre mücadele eder. Etkili erken boşalma tedavisi mevcuttur.

*Hoşlandığınız cinsiyete karşı sağlıklı bir tutum sergileyin. Cinsel yaşamınızla ilgili endişe, suçluluk veya hayal kırıklığı hissediyorsanız, psikoterapi veya cinsel terapi almayı düşünün.

*Herkesin cinsel sorunlar yaşayabileceğini unutmayın. Erken boşalma yaşarsanız, kendinizi suçlamamaya veya yetersiz hissetmemeye çalışın. Yanlış iletişimden kaçınmak için partnerinizle açıkça konuşmayı deneyin.

Davranışçı terapi, erken boşalma tedavisi için olası bir yaklaşımdır. En yaygın olarak, “sıkma tekniği” kullanılır. Bir erkek erken orgazmı deneyimlemek üzere olduğunu algılarsa, cinsel ilişkileri keser. Sonra adam ya da partneri bir parmakla iki parmak arasında penisinin başını sıkar.

Adam ya da partneri, yaklaşık 20 saniye boyunca penisin başının hemen altına hafif basınç uygular. Bu teknik başarılı olduğunda, erkeğin sıkma ile boşalmayı geciktirmeyi ve nihayetinde sıkma olmadan boşalmayı kontrol etmeyi öğrenmesini sağlar. Davranışçı terapi erken boşalma olan erkeklerin% 60 ila% 90’ına yardımcı olur. Ancak, her iki ortağın da işbirliğini gerektirir.

Bir başka olası tedavi, boşalmayı geciktirmeye yardımcı olan reçeteli ilaçtır. Erken boşalması olan bazı erkekler, sildenafil (Viagra), vardenafil (Levitra) ve tadalafil (Cialis) gibi fosfodiesteraz inhibitörleri olarak adlandırılan ilaçlardan yararlanabilir. Penisi kısmen anestezi (uyuşma) ve orgazma yol açan stimülasyonu azaltabilen bir dizi krem ​​mevcuttur. Yalnız bunlar sadece geçici çözümlerdir.

Başka bir seçenek, bir veya daha fazla prezervatif kullanmaktır. Bununla birlikte, bu teknikler seks sırasında yaşanan zevki engelleyebilir.

Erken boşalma konusunda hem psikolojik hem de fiziksel tedavi metodlarını içeren kitabımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Kitapta sadece 47 saat içerisinde,  erken boşalma problemini ortadan kaldıracak bir egzersiz programı paylaştık.

Bu programı uygulayarak ilaç kullanmadan, kendi kendinize bilimin ışığında kısa bir süre içerisinde bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Kitabımızı incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Erken Boşalmak Tercihtir PDF Kitabı İncele

Sağlıklı günler dileriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.