Erkeklerin Cinsel Gücünü Artıran 7 Yiyecek

Erkeklerin Cinsel Gücünü Artıran 7 Yiyecek

Mayo Klinik Araştırma Merkezi’ne göre, her üç erkekten biri hayatlarının bir döneminde erken boşalma veya ereksiyon olamama dertlerinden muzdarip. Birçok zaman erkekler ereksiyon olmada ya da ereksiyonu devam ettirmede zorluk yaşıyorlar. Düzenli egzersiz cinsel gücü artırmada çok yararlı olacaktır. Bununla beraber 7 besinden oluşan aşağıdaki liste aradığınız gücü bulmanızı sağlayacaktır.

1 Yaban Mersini

Yaban Mersini “süper seksüel” bir besin olarak değerlendirilir, çünkü vücutta Viagra tarzında değişiklikler yapar. Yaban Mersini kan damarlarını rahatlatıp, vücuttaki sirkülasyonu artırmaya yarayan bileşenlerle doludur. Buna ek olarak, içerdiği yüksek lif oranı sayesinde fazla kolesterolü sistemin dışına atar, böylece atardamarlardaki olası bir tıkanmayı engeller. Düşük kolesterol ve artan kan akışı, cinsel ilişki sırasında penisteki kanın artmasını sağlar. Bu da daha sert ve daha uzun ereksiyonlar anlamına gelir.

2 İncir

İncir cinsel hormonların oluşturulmasında görev alan aminoasitleri önemli miktarlarda içerir, bu da cinsel güce direkt olarak etki eder. Aminoasitlerdeki eksiklik cinsel güç veya isteğin azalması anlamına gelir.

3 İstiridye

Çinko testesteron ve sperm üretiminde çok önemlidir. İstiridye de büyük miktarlarda çinko içerir. Testesteron üretimi cinsel isteği ve cinsel gücü etkiler. Buna ek olarak istiridye dopamin içerir. Dopamin mutluluk hissi oluşturacağı için seksi devam ettirmek için erkeğin arzusunu artıracaktır. Çinko eksikliği cinsel performansı azaltıp, bazı cinsel bozukluklara sebebiyet verebilir.


4 Ceviz

Ceviz zengin aminoasit ve l-arginin kaynağı olarak cinsel gücü artırmada kullanılabilir. L-arginin penisteki kan damarlarını açarak bölgeye daha fazla kan pompalanmasını, böylece de seks sırasında cinsel gücün artmasını sağlar.

5 Sarımsak

Sarmısak cinsel organlara giden kanı artırdığı düşünülen allicin isimli bir madde içerir. Penise giden kandaki artış daha uzun süre erekte kalmak ve artan cinsel güç anlamına gelir.

6 Muz

Muz, seks sırasında erkeğin enerjisini artırarak cinsel gücü artırır. Muz bromelain isimli bir enzim içerir. Bu enzim cinsel gücü ve libidoyu yükseltir. İyi bir B vitamini kaynağı olan muz, cinsel ilişki sırasında vücudun enerjisini yukarıda tutar.

7 Çikolata

Çikolata içerdiği feniletilamin ve alkaloid maddeleri sayesinde cinsel gücün artırılmasında kullanılabilir. feniletilamin seks sırasında iyi hislerin oluşmasını sağlayan bir kimyasaldır. Akaloid ise kafein etkisi göstererek enerjiyi ve böylece de cinsel gücü artırmaya yarar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz