Erkeklerde Sistit

  • ERKEK SAĞLIĞI
  • Erkeklerde Sistit için yorumlar kapalı
  • 2.169 kez görüntülendi

Erkeklerde Sistit

Sistit, genellikle bir enfeksiyon sonucunda mesanenin iltihaplanmasıdır. Terim, Yunanca cyst: Mesane kelimesinden gelmektedir. Seyrek olarak iltihaplanma, interstitial sistit gibi başka nedenlerden kaynaklanır.

Uretranın uzunluğu nedeniyle, erkeklerde sistitin genellikle başka nedenleri vardır. İdrar yoluna baskı yapan büyümüş bir prostat gibi.

Belirtiler
-idrar yaparken acı duymak (yanma veya kaşınma hissi);
-Sık veya acil idrar yapma ihtiyacı;
-Bulanık, kötü kokulu, kanlı idrar (bazen);
-Hafif ateş (bazen).

Sistit erkeklerde çok görülen bir rahatsızlık değildir. Tedavisi kolayca da, tekrarlamasını önlemek için altında yatan nedenin de tedavi edilmesi gerekir.

Teşhis
Bir ürolog şikayetlerin tarifine ve testlere dayanarak teşhis koyabilir. Bu testler idrar analizleri, sistoskopi (özel bir aletle üretra ve mesanenin gözlenmesi) ve damar içi pylogram denilen özel bir röntgen çekimini kapsar. Enfeksiyona neden olan bakteriyi tanımlayabilmek için de idrar kültürü gerekebilir.

Sistit hemen ve uygun şekilde tedavi edilirse önemli bir hastalık değildir. Sistit ve altında yatan neden tedavi edilmezse, kronik ve insanı zayıf düşüren bir şekle girer.

ilaç Tedavisi
Sistite neden olan enfeksiyonla mücadele edebilmek için antibiyotik verilir. Altındaki sebep için ilave ilaç veya ameliyat gerekebilir.

Bu yazı erkekte sistit belirtileri, erkekte sistit nedenleri, erkeklerde sistit neden olur nasıl geçer tedavisi ne iyi gelir bitkisel çözüm tedavisi, nedenleri sebepleri konusunda yazılmıştır.

erkeklerde sistit neden olur, sistit neden olur erkek, erkeklerde sistit, Erkeklerde Sistit Tedavisi, erkekte sistit, sistit kasaligi, YAHU ERKEKTE SİSTİT TEDAVİ İLACI ETKİLİ HANGİSİ, erkeklerde sistis, erkeklerde ıdrar kacıklıgına cozum, erkekde sistit çaresi ne

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.