Erkeklerde Hormon Bozukluğu Belirtileri

Erkeklerde Hormon Bozukluğu Belirtileri

Kadınlarda Hormon Bozukluğu  konusuna daha önce değinmiştik. Şimdi de sırada beyler var. Erkeklerde Hormon Bozukluğu konusunda detaylara değineceğiz. Elbette hormon azaltma ya da arttırma gibi tedavilerin olacağını duysanız bile uygulamamanızı belirterek konuya uyarımız ile başlayalım…

Erkeklerin en büyük hormon sorunu Erkeklik Hormonu’dur. Testosteron seviyesini direkt olarak etkileyen bu hormon Aşırı Kıllanma ya da Cinsel Gücün eksilmesi gibi sorunlara neden olmaktadır. Öyle ki; bu hormonun sebep olduğu kalitesiz yaşamdan ötürü beylerin bir kısmında erken menopoz, diğer bir kısmında ise depresyon görülmektedir.

Aşırı kıllanmadan kastımızı biraz daha detaylandıralım isterseniz. Kıllanmanın cinsel organın gövdesine taşınabildiği derecede kıllanmadan bahsediyoruz. Bu duruma genetik olarak sahip olmanın yanı sıra yaşam süresince tüketilen hormonlu gıdalarında sebep olduğunu belirtebiliriz.

Kronik Kalp rahatsızlığı gibi ciddi problemlerin tedavisinde de kullanılan testosteron tedavisi, hastaların tamamında özellikle yürüme gibi kayıpların ortadan kalmasını ve hatta normale yakın derecede iyileşmesini sağlamıştır.

Erkeklik Hormonunun düşük olması nedeni ile testosteron sayısında azalma görülür. Bu azalmanın sebep olduğu diğer rahatsızlıklar ise şu şekildedir;

  • Soluma Rahatsızlığı
  • Kas Yetersizliği
  • Kalp Rahatsızlıkları
  • Andropoz

Tüm bunlara rağmen tedavi olmak konusunda aceleci olmayın. Nitekim Testosteron seviyesini arttırma uygulamalarının Prostat Kanserine yol açabileceği bilinmektedir. Elbette aşırı kıllanma da bir diğer sorunlardan biri olarak karşınıza çıkacaktır.

Fazla kiloların testosteron seviyesini düşürdüğü ve testosteron hormonlarını östrojene çevirerek, kadınsı bir görünüm olan göğüslerin büyümesine sebep olacak yağ birikimlerine neden olmaktadır. Bu konuda da sağlığınıza dikkat etmeli ve sporu hayatınızın bir parçası yapmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz