Ergenlik Sivilceleri için Bitkisel Kür

Ergenlik Sivilceleri için Bitkisel Kür

Ergenlik sivilceleri ne yazık ki hayatımızın belirli bir döneminde neredeyse hepimizin başına gelen bir sorundur. Aslına bakarsanız sorun demek yanlış olur çünkü bazı kişiler ufak tefek sivilceler ile bu dönemi atlatırken, bazı kişiler ise aşırı sivilceler yüzünden bu olayı sorun olarak görür.

Aslında toplumun tamamı olmasa bile çok az bir bölümünde görülen bu aşırı sivilcelenme problemi için pek korku duymanız veya canınızı sıkmanıza gerek yok. Çünkü tamamen bitkisel yöntemler ile ergenlik sivilceleri tedavi edilebilir.

Sivilcelere iyi Gelen Bitkiler: Ben bu konuda uzman olan Ahmet Maranki hocamızın sivilce tedavisi tavsiyelerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım ergenlik sivilcelerine iyi gelir.

– 1 su bardağı suyun içerisine, 10 gram kadar taze veya kuru ceviz yaprağı atılarak 10 dakika süreyle kaynatılır.Kaynayan su ile sivilcelerin üzerine kompres yapılır.

– Sinir otunun yaprakları ezilir ve lapa haline getirilerek sivilcelerin üzerine konur.

– Sabun otunun kökü kaynatılır ve elde edilen su ile sivilceli cilt yıkanır.

– 3 su bardağı kadar suyun içine 20 gram kadar marul doğranarak 2 saat boyunca kısık ateşte kaynatılır. Elde edilen su kullanılarak sivilcelere kompres yapılır.

– 1 tutam civanperçemi otu 5 dakika boyunca kaynatıldıktan sonra 15 dakika dinlendirilir. Sonrasında hazır olan su ile günde 3-4 kere sivilceler üzerine kompres uygulanır.

Ergenlik Sivilcelerine Ne iyi Gelir? Sivilceler için kullanılabilecek bitkisel tavsiyeleri verdikten sonra, diğer alternatif tedavi yöntemleri hakkında da bir şeyler yazmak istiyorum.

1- Yüzünüzü Çok Sık Yıkamayın: Kirli olan cilt sivilceye neden olmaz. Ancak cildinizi yıkarken dikkatsiz davranmanız sert ve tahriş edici yıkamanız sivilce oluşumunu arttırır. Doğru yüz yıkama yöntemi hafif bir sabunla ve ılık su ile cildi temizlemektir.

2-Sevdiğiniz Yiyecekleri Tüketin: Bazı yiyeceklerin özellikle çikolatanın sivilceye neden olduğu bir şehir efsanesidir. Çikolataların ve yağlı yiyeceklerin olması gerektiği oranda tüketilmesi sivilcelere asla neden olmaz.

3-Bol Su Tüketin: Bol bol su tüketmek cildinizdeki günlük nemin kaybolmasını önler. Nemli bir ciltte ise kolay kolay sivilce oluşmaz.

4-Kozmetik Malzemeleriniz Hafif Olsun: Yağ oranı yüksek kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durun. Krem bazlı fondöten, pudra ve allıklar gözeneklerinizi kapatmaya meyillidir. Pudra özellikli olanlar ise bunun tam tersi etki eder ve bu nedenle tavsiye edilir.

5-Yüzünüze Dokunmayın: Akne ve sivilce oluşumu olan cilt yüzeyine el veya başka bir eşya ile temas etmeyin. Çünkü bakterileri cilt üzerinden ne kadar uzak tutarsak, o kadar güvendeyiz demektir.

sivilce-neden-cikar

Bu yazı sivilcelere ne iyi gelir bitkisel çözüm doğal kesin şifalı bitkilerle tedavisi çözüm son limon sirke sivilcelere iyi gelen maskeler sabun yiyecekler kremler yağlar ilaçlar şeyler nelerdir için okunacak dua sabun maske hangi doktor bölüm bakar sivilceler nasıl geçer giderilir azalır tedavi edilir kapatılır yok edilir bitkisel yöntemlerle doğal ergenlik sivilcesi tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz