Enerjinizi Artırmak İçin En İyi 7 Gıda – Yorgunlukla Mücadele Etmek için Ne Yenir?

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Enerjinizi Artırmak İçin En İyi 7 Gıda – Yorgunlukla Mücadele Etmek için Ne Yenir? için yorumlar kapalı
  • 950 kez görüntülendi

Enerjinizi Artırmak İçin En İyi 7 Gıda – Yorgunlukla Mücadele Etmek için Ne Yenir?

Artan antrenmanlar, yorucu iş yükü ve yoğun bir programla, her zaman enerjisinin içinden süzülme yaşanır. Sürekli çalışan bir insan her seferinde her gün snooze düğmesine basmak için bir şeye ihtiyaç duyar.

Vücudunuzu sağlıklı ve güçlendirmek için 8 saatlik bir uyku gerekir. Fakat bu rekabetçi teknoloji çağında, uygun bir uyku için yeterli zamanımız olmayabilir. Sağlıklı bir diyet, çalışırken enerji boşluklarını doldurmaya yardımcı olur.

Gıda, gününüze uyum sağlamak için gerekli bir yakıttır. Kaloriler, enerjinin en iyi rezervuarıdır. Optimum beslenme ile düzgün tasarlanmış bir diyet vücudunuzu güçlendirmek için en iyi olacaktır.

İşte bütün gün boyunca sizi saran yedi en iyi yiyecek.

1. AVOKADO

Enerjide düşük seviyede çalışıyorsanız, menüyü yukarı çekmek için menünüze avokado ekleyin. Avokadolar B vitamini, pantotenik asit, yağ ve lif bakımından zengindir. Yağ ve lif, besinlerin sindirime ve emilmesine yardımcı olur. Fiber ayrıca kan şekeri seviyesini düzenler ve sabit enerji seviyelerini korur. Optimum diyet% 30-35 oranında yağ,% 50 oranında karbonhidrat ve% 20 oranında protein içermelidir.

2. PANCAR

Hiçbir besin, zengin besin içeriğinde kırmızı pancarları yenemez. Pancarın etkili kan dolaşımını kolaylaştıran nitrat ve antioksidanlar ile zengin olduğuna inanılmaktadır. Kendinizi gün boyu enerjik tutmak için her gün maksimum meyve ve sebze tüketin.

3. YEŞİL VE YAPRAKLI SEBZELER

Kafein, sabit enerji kaynağı değildir. Yeşil yapraklı sebzeler, kahvenin iyi bir ikamesidir.

Demir, folik asit, kalsiyum, A vitamini, E, K ve C bakımından zengindirler. Ayrıca içlerinde magnezyum içerirler. Bu besinler anemik rahatsızlıkların ve yorgunluğun önlenmesine yardımcı olur.

Enerjinizi artırmak için grafiğinize salata veya sebze smoothie ekleyebilirsiniz.

4. MUZ

Diyet grafiğinize muz ekleyin. Vücudunuzu nemlendiren potasyum açısından zengindirler. Yaraların iyileşmesini kolaylaştıran fitokimyasallarla zenginler.

5. SU

Yeterli uykuyu almak, düzgün yemek ve bol su içmek sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmak için üç temel kuraldır. Bazen dehidrasyon enerjinizi boşaltır ve uyuşuk hissetmenizi sağlar.

Böylece, yeterli miktarda su içmek vücudunuzu güçlendirir ve woozy hissini ortadan kaldırır.

6. ÇİKOLATA

Şekerlemelerden uzak durun ve bunları bitmeyen çöküntünüzü geri almak için bitter çikolatayla değiştirin.

Şeker enerjinizi zaplayabilir. Şeker kanamayı hızlı bir şekilde kan dolaşımına karıştırarak hızlı bir şekilde doyurmanızı sağlayan bir enerji roller coaster’i gibi davranır. % 75 kakao ile koyu çikolata bar kapmak.

Koyu çikolata, teobromin ve kafein açısından zengindir. Ayrıca kan dolaşımını ve beyin dokularının uygun oksijenlenmesini kolaylaştıran antioksidanlar içerir.

7. TATLI PATATES

Tüm karbonhidrat severler için, emilimi arttırmak için diyetinize biraz tahıl ve lif bakımından zengin karbonhidrat ekleyin.

Mükemmel kaynak tatlı patates olur. Uzun süreli ve sürekli enerji rezervuarı sağlamak için sindirim hızını yavaşlatan lif bakımından zengin karbonhidrat ile zengindirler.

Etkili bir enerji canlandırıcı bileşen olan manganez açısından zengindirler.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.