Enerjinizi Artıracak En İyi 7 Yiyecek – Yorgunlukla Mücadelede Ne Yenir?

Enerjinizi Artıracak En İyi 7 Yiyecek – Yorgunlukla Mücadelede Ne Yenir?

Artan egzersizler, yorucu iş yükü ve yoğun programlarla, kişi daima enerjisinin boşalmasını deneyimleyebilir. Sürekli çalışan bir kişi her sabah erteleme düğmesine basacak bir şeye ihtiyaç duyar.

Vücudunuzu sağlıklı ve güçlendirmek için 8 saat uyku gerekir. Ancak bu rekabetçi teknoloji çağında, uygun bir uyku almak için yeterli zamanımız olmayabilir. Sağlıklı bir diyet, çalışırken enerji boşluklarını doldurmaya yardımcı olacaktır.

Yemek, gününüzü güzelleştirmek için gereken bir yakıttır. Kaloriler en iyi enerji deposudur. Vücudunuzu güçlendirmek için en uygun beslenmeye sahip doğru tasarlanmış bir diyet en iyisidir.

İşte size gün boyu yetecek en iyi yedi yiyecek.

1. AVOKADO

Enerjiniz azalıyorsa, menüyü açmak için avokado ekleyin. Avokado B vitamini, pantotenik asit, yağ ve lifler bakımından zengindir. Yağ ve lif, besinlerin kana sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olur. Lif ayrıca kan şekeri seviyesini düzenler ve sabit enerji seviyelerini korur. Optimum beslenme,% 30-35 yağ,% 50 karbonhidrat ve% 20 protein içermelidir.

2. PANCAR

Hiçbir gıda, zengin besin içeriğinde kırmızı pancarları yenemez. Pancar etkili kan dolaşımını kolaylaştıran nitratlar ve antioksidanlar ile zengin olduğuna inanılmaktadır. Gün boyu enerjilendirmek için her gün maksimum miktarda meyve ve sebze tüketin.

3. YEŞİL VE YAPRAKLI SEBZELER

Kafein sabit bir enerji kaynağı değildir. Yeşil yapraklı sebzede kahve iyi bir ikamedir.

Demir, folik asit, kalsiyum, A, E, K ve C vitaminleri bakımından zengindirler. Ayrıca içinde magnezyum bulunur. Bu besinler, anemik koşulları ve yorgunluğu önlemeye yardımcı olur.

Enerjinizi artırmak için grafiğinize bir salata ya da sebze smoothie ekleyebilirsiniz.

4. MUZLAR

Diyet çizelgenize muz ekleyin. Vücudunuzu nemlendiren potasyum bakımından zenginler. Yaraların iyileşmesini kolaylaştıran fitokimyasallar bakımından zengindirler.

5. SU

Yeterli uyku almak, düzgün yemek ve bol su içmek sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmak için üç temel kuraldır. Bazen dehidrasyon enerjinizi boşaltır ve kendinizi uyuşuk hissettirir.

Böylece, yeterince su içmek vücudunuzu güçlendirir ve sersemlik hissini ortadan kaldırır.

6. ÇİKOLATA

Çöküntülerden kaçınmak için şekerlerden kaçının ve koyu çikolata ile değiştirin.

Şeker enerjinizi azaltabilir. Şeker akışını hızlı bir şekilde kan dolaşımına emerek doyuran bir enerji roller treni görevi görür. % 75 kakaolu koyu renkli bir çikolata alın.

Bitter çikolata teobromin ve kafein bakımından zengindir. Ayrıca, kan dolaşımını ve beyin dokularının uygun şekilde oksijenlenmesini kolaylaştıran antioksidanlar içerir.

7. TATLI PATATES

Tüm karbonhidrat sevenler için, emilimini arttırmak için diyetinize bir miktar tahıl ve lif bakımından zengin karbonhidrat ekleyin.

Mükemmel kaynak tatlı patates olur. Uzun süreli ve sabit bir enerji rezervuarı sağlamak için sindirim oranını yavaşlatan lif bakımından zengin karbonhidrat ile zengindirler.

Etkili bir enerji artırıcı bileşen olan manganez bakımından zengindirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz