En İyi Güneş Kremi

En İyi Güneş Kremi

Piyasada çok çeşitli güneş kremi markaları bulunmaktadır.En iyi güneş kremi markasını seçmek için bir çok seçenek mevcuttur.Gökyüzünün mavi renkte görünmesini sağlayan ozon gazı, ozon tabakasını oluşturmaktadır. İnsanları güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyan ozon tabakasının delinmeye başlaması ile, güneşin ışınları ciddi bir tehdit haline gelmiştir. Hal böyle olunca da, gün boyu kumsala uzanıp güneşlenmek, oldukça zararlı hale geldi.

Özellikle, güneşin tepede olduğu öğle saatlerinde mutlaka güneşten korunmanız gerekiyor. Bu noktada da mutlaka güneş kremi kullanmak oldukça önemli bir hale geliyor. Yaz-kış kullanmanız gereken güneş kremleri, sizi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyor. Bu da, güneş lekelenmelerini ve erken yaşlanma belirtilerinin oluşumunu engellemiş oluyor.

En iyi güneş kremi seçerken, mutlaka ürünün kalitesine, içeriğine ve güneş koruma faktörü seviyesine bakmanız gerektiğini unutmayın. İçeriğinde kimyasal maddelerin olduğu güneş kremleri, güneşten kaçarken daha çok problemle uğraşmanıza neden olabilir, bu nedenle satın alacağınız ürünün kalitesi ve içeriği oldukça önemli.

En İyi Güneş Kremi

Güneş kremi satın alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta da, ürünün kaç faktör koruma içerdiğidir. Özellikle yaz aylarında, kolay bronzlaşan bir cildiniz varsa, en az 30 faktör korumalı güneş ürünlerini tercih etmelisiniz. Kullandığınız makyaj malzemelerinin de güneş korumalı ürünler olmasına özen gösterin. Yaz aylarının yanı sıra, kış aylarında da güneşin olmadığı günlerde bile güneş kremleri kullanmanız gerektiğini unutmayın. Kış aylarında, 10 koruma faktörlü bir ürün sizin için yeterli olacaktır.

Gelelim, güneş kremi uygulamasına… Yaz aylarında  12:00 ile 16:00 saatleri arasında güneşe mümkün olduğunca çıkmayın. Bu saatlerde dışarı çıkmanız gerektiğinde, 50 SPF’li ürünler tercih edebilirsiniz. Güneş kremini, güneşe çıkmadan 30 dakika önce uygulamalısınız. Tüm vücudunuzun iyice emilmesini sağladığınız güneş kreminizi, ense ve kulak arkası gibi bölgelere uygulamak da önemli.

en iyi güneş kremi

Güneş kremini uygulayıp evden çıktıktan sonra, eğer havuza ya da denize girdiyseniz, çıktıktan sonra güneş kremini mutlaka tekrarlamanız gerekiyor. Denize girdiğiniz saatleri eğer öğle saatlerine denk getirecekseniz, kullandığınız ürünün mutlaka en az 50 SPF’li olmasına özen gösterin.

Güneş kremi kullanırken,  önemli olan diğer bir nokta da, kullanacağınız ürünün markasıdır. Bu tip sağlık ile doğrudan ilişkili olan ürünlerde, mutlaka kaliteli ürünler tercih edin. Nivea’nın bu grupta yer alan bir çok ürünü bulunuyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı güneş koruma seçenekleri sunan NIVEA Güneş Ürünleri, hem kaliteli hem de ekonomik oluşları ile de tercih ediliyor.

En İyi Güneş Kremi Hangisi 2015

Nivea’nın yanı sıra, birçok kalite diğer markaları da tercih edebilirsiniz. Solante, Mustela, Vichy, Avene, La Roche Posay ve Bioderma gibi markalar, bu konuda ciddi çalışmalar yaparak, en doğru güneş koruma ürünlerini piyasaya sunmuşlardır. Güneşten koruma konusunda oldukça başarılı olan Mustela, çok yüksek koruyucu mineraller içerdiğinden, cildinizi güneşten korurken aynı zamanda nemlenmesini ve beslenmesini de sağlıyor. Yetişkinlerin yanı sıra, çocuklar ve bebekler için özel olarak formüle edilen Mustela Güneş ürünleri, hassas ciltlere özel olarak formüle edilmiş ürün grupları da içeriyor.En iyi güneş kremi isimlerini bunlar olarak görebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.