Emzirme Sırasında Kilo Vermenin 7 Akıllı Yolu

Emzirme Sırasında Kilo Vermenin 7 Akıllı Yolu

Yaygın inanç, emzirme son derece zor ve neredeyse imkansız iken kilo vermenin çok az olmasına rağmen , bazı doktorlar emzirme eyleminin kendisinin kiloların azalmasına neden olduğu konusunda hemfikirdir. Fakat kendilerini tamamen teslim etme eğiliminde olan kadınlar, emzirirken aslında vücudunuzu şekillendirmenin zor olduğu inancına dayanarak bunu asla başaramazlar.

Açıkçası, irade olmadığında, bir yol olamaz. Aslında, emzirme kalorileri yakmaya yardımcı olur, araştırmalar her gün yaklaşık 850 kalori olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, çocuğunuzu emzirirken, kendinizi aç hissetme eğiliminde olduğunuzu ve bu ısırığınızı mahrum etmenin doğru olmadığını da düşünmeliyiz çünkü sonuçta çocuğunuza bu enerjiyi ve besinleri sağlarsınız. Çoğu durumda, yeni doğmuş bebekleri olan anneler yorgunluk, uykusuzluk ve enerjiden düşük olma eğilimindedir ve basit karbonhidratla açlık sancılarını doyma eğilimindedir, bu da kilo vermeyi zorlaştırır .

Araştırmalar, normal ve sağlıklı yetişkinlerin yorulduklarında ve uykularından yoksun kaldıklarında, karbonhidrat alımlarının, uyku yoksunluğunu telafi etmek ve bu enerji şekerle doldurulmuş bir çerezden gelse bile, onları enerjiyle doldurma eğiliminde olduklarını ortaya koymaktadır. .

Bu nedenle, tekrar formuna dönme konusunda endişeleniyorsanız ve bebeğinizin gerekli besinleri mahrum etmekten endişe duyuyorsanız, emzirme döneminde bebeğinizin kilosunu kaybetmenize yardımcı olabilecek harika ipuçları.

İşte, bir göz atın:

1. Sağlıklı Yemek

Emzirirken açlığınızı gidermede yanlış bir şey yoktur, aslında esastır ama doğru malzemeleri seçtiğinizden emin olmalısınız. Kurabiye, işlenmiş yiyecekler ve yağlı yemekler gibi besi maddeleri yerine bir tabak yulaf ezmesi veya bazı patlamış mısır alın.

Yulaf ezmesi aslında emziren anneler için harika bir kahvaltı , insülin seviyelerini dengeliyor ve öğlen yemeğine kadar doymalarını sağlıyor.

2. Gerçekçi bir zaman çizelgesi ayarlayın

Yeni bir anne olarak, hamilelik sonrası elbiselerinizde en az altı hafta boyunca pozlar sergilemenizi beklemeyin. Gerçekçi bir zaman çizelgesi belirlemeniz gerekir, böylece kendinize fazla baskı yapmazsınız veya sağlığınızdan ve bebeğinizden ödün vermezsiniz. Görüyorsun, hamileliğin dokuz ayı boyunca vücudun bebeği almak için çeşitli alanlardan genişlediğini, örneğin göğüs kafesi ve kalçalarını. Ve bu ağırlığın her kilosunu vücudunuzdan atmanız ve eski şeklinizi geri kazanmanız biraz zaman alacaktır. Tutarlı bir plan üzerinde çalışmaya başlamalısınız, ancak vücudunuzu tamamen eski şekline dönüştürmek için en az bir yıl verin.

Çocuk doğumundan sonraki ilk iki hafta boyunca, obez olmayı düşünmeyin bile, ve bu süre gerçekten dehşet verici. Ancak bu, diyet rejimine başlamak yerine bebeğinize bakmanız gereken zamandır. Doktorlar, yeni annelerin diyet ya da egzersiz yapmaya başlamadan önce en az altı hafta beklemeleri gerektiğine inanmaktadır .

Ve bu öncelikle, ilk altı ila yedi haftanın geçiş aşaması gibi olması nedeniyle, temelde bebeğinizin rahim dışındaki yaşama uyum sağladığı dönemdir. Bu süre hem emziren anne hem de çocuk için aynı derecede önemlidir. Böyle bir aşamada, dikkatinizi bebeğinizden uzaklaştıracak diyet rejimine başlamak istemezsiniz.

3. Diyetinizi kolaylaştırın

Diyet rejiminize sadık kaldığınızdan emin olmak için, gelecek hafta için kullanacağınız diyet içeriklerinin dondurucunuzda olmasını sağlamak için yemeğinizi hazırlayın. Meyvelerinizi ve sebzelerinizi kesmek ve dondurucuda saklamak daha iyidir , böylece tüm malzemelerinizi hazır ve doğranmış, sağlıklı ve taze yemekler oluşturabilirsiniz.

Sebzeleriniz için poşetli buhar stoklayabilir ve bunları sayısız sağlıklı atıştırmalık yiyecek ve salatada kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, buzdolabınızın ve dolaplarınızın, sağlıklı atıştırmalık maddelerle dolu olduğundan emin olun; böylece isteklerinize doymak için çerezlere ve işlenmiş yiyeceklere yönelmezsiniz.

4. Kalorilerinizi bir miktar azaltın

Kalorilerinizi azaltmak önemlidir, ancak onları çok fazla düşürmediğinizden emin olun. Diyetinizi çocuğunuz ve vücudunuz için güvenli tutmak için günde en az 1800 kalori almanız çok önemlidir. Vücudunuzu bol miktarda besleyici ve çok çeşitli sağlıklı gıdalarla doldurduğunuzdan emin olun.

5. Porsiyonlarınızı ve yemeklerinizi kısın

Bir anne, yemekleri arasında daha uzun bir boşluk bıraktığında, süt tedarikinde hormonal bir etki meydana gelir. Vücudu içindeki tüm enerji rezervlerinden enerji toplamaya başladığında, vücudunun insülin üretimi azalır ve ayrıca tiroid hormonu seviyelerini etkiler . Tiroid hormonu seviyelerinin manipülasyonu, prolaktin olarak da bilinen, vücutta üretilen süt miktarını kontrol eden hormonun azalmasına neden olur. Vücudun aç kalması durumunda, kişinin bulabileceği tüm yanlış türde yiyecekleri tüketmesi olasıdır. Bu nedenle, bundan kaçınmak için, tüm gün için enerji seviyenizi kapsayacak şekilde küçük öğünlerden oluşan altı öğün planın oluşturulması şiddetle tavsiye edilir.

6. Vücudunuzu egzersiz için hazırlayın

Başlamadan veya yorucu bir egzersiz rejimine geri dönmeden önce en az yedi ila sekiz hafta beklediğinizden emin olun. Geçiş aşamasını bekledikten sonra ciddi bir egzersiz rejimine başlamak istiyorsanız, vücudunuzu hazırlamaya ve enerji kaybını önlemek için besinlerle doldurmaya başlayın.

Egzersize başlamadan en az yarım saat önce sağlıklı bir karbonhidrat alımı aldığınızdan emin olun. Ayrıca, koşmaya başlamayı planlıyorsanız, vücudunuzun süt kaynağında bir düşüşü önlemek için diyetinize çok fazla nişastalı sebze ekleyin.

7. Motive Olun ve Tutarlılığı Koruyun

Herkes bir diyetin veya egzersiz rejiminin etkilerine farklı tepkiler verir, bu yüzden, koyduğunuz tüm sıkı çalışmaya rağmen, bu berbat kiloları azaltamazsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Unutmayın, parlak dergilerde gördüğünüz ünlü anneler sadece kilo vermelerine yardımcı olmak için bordrolarında bir grup insan var. Sen her şeyi kendi başına yönetmek zorunda olan süper bir anne iken.

Araştırmalar, sağlıklı bir beslenme planının ve tutarlı bir egzersiz rejiminin emziren annelerin genellikle her hafta yaklaşık bir pound oranında azalmasına yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır , böylece tutarlılığı koruduğunuz sürece hiçbir şey sizi bu pounddan atmanızı engelleyemez.

Ve en iyi yanı, yaşam tarzınıza ve rutine uyum sağlamak için kilo verme rejiminizi gerçekten özelleştirebilmenizdir. Kalorilerinizi azaltabilir veya egzersiz rutininizin yoğunluğunu artırabilirsiniz. Sadece yediğinizden daha fazla kalori yaktığınızdan emin olun ve kendinizi kilo vermeye doğru doğru yolda bulacaksınız. Bu yüzden, sevdiğiniz yemeklerin tadını çıkarmak istemiyorsanız ve çok can atıyorsanız, sadece bir koşucu bebek arabası alın ve yanınızda bebeğinizle birlikte pistte gezinin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz