Emzirme Döneminde Alkol ve Sigara Kullanımı

  • DOĞUM
  • Emzirme Döneminde Alkol ve Sigara Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 1.051 kez görüntülendi

Emzirme Döneminde Alkol ve Sigara Kullanımı

Bu yazımızı emzirme döneminde alkol kullanan ve sigara içen annelere bir uyarı ve hatırlatma olarak yazdık. Umarım beğenirsiniz.

Anne sütündeki alkol miktarı annenin kanındaki miktar ile aynıdır. Bebeğinizi emzirdiğiniz dönemde aşırı alkol kullanmaktan kaçınınız.

Emzirme döneminde alkolün etkisini en aza indirmek için, bebeğinizi emzirmeden önce her bir standart içki için iki saate kadar bekleyiniz (örneğin; dört içki içmeniz durumunda, bebeğinizi emzirmeden önce dört ile sekiz saat beklemeniz gerekir).

Sigara: Bebeğini emziren annelerin sigarayı bırakmaları ya da en azından olabildiğince azaltmaları önerilmektedir. Bebeğinizi emzirmeden hemen önce ya da bebeğinizin olduğu odada sigara içmemelisiniz. Sigarayı bırakmada yardıma ihtiyaç duymanız halinde, doktor veya eczacıya danışınız.

Bu yazı emzirme döneminde emzirme alkol kullanımı alkolsüz bira alınabilir mi sigara içmek içen var mı sigara ve alkol emzirirken alkol alınabilir mi bira içilir mi içmek içtim içenler içmenin bebeğe zararları içen anneler gaz yapar mı sütü azaltır mı kadınlar kulübü konusunda yazılmıştır.

emzırme donemınde sıgara kullanımı, emzirme dönemi sigara kullanimi, emzirme döneminde sıgara ıcmek, emzirme döneminde sigara, emzirmede sigaranın zararları, emzirme sigara kullanımı, sarap icmek emziren annelerde zararlimi, emziren kadında sigara içmenin zararları, emziren annelerin sigara içmesi, emziren anne sigara içen oldumu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.