Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı

Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı

Binlerce yıl önce mahzende unutulan bir şaraptan tesadüf eseri keşfedilen sirkenin ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok sağlık ve estetik sorununun çözümünde etkili olduğunu biliyor

musunuz.

Özellikle elma sirkesinin pırıl pırıl saçlar, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmanızda çok önemli katkıları var.

Uzmanlar evde kolayca uygulayıp mevsim geçişlerinde yorulan cildinizin bir çiçek gibi açmasını sağlayacak önerilerde bulunuyor. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesini güzelliğiniz için denemediyseniz şimdi tam zamanı arkadaşlar.

Elma sirkesi ile kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Elma sirkesi ile akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Elma sirkesi ile ciltteki lekelerden kurtulmak: Dörtte bir litre suya üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip kaynayıncaya kadar ısıtın ve ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Elma sirkesi ile varisli damarların tedavisi: Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah, akşam tekrarlayın.

Elma sirkesi ile zayıflamak: Bir bardak suya 1,2 kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

Bu yazı elma sirkesi ile cilt bakımı, elma sirkesi ile cilt temizleme, elma sirkesi ile cilt lekeleri, elma sirkesiyle cilt bakımı, elma sirkesiyle güzellik, elma sirkesinin cilde yararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

elma sirkesi ile cilt bakımı, elma sirkesi cilt bakımı, elma sirkesi ile yüz temizleme, elma sirkesiyle yüz temizleme, elma sirkesi ile cilt temizliği, cilt temizliği için elma sirkesi, elma sirkesi yüz temizleme, elma sirkesiyle cilt bakımı, elma sirkesi ile yüz temizliği, elma sirkesi ile cilt temizleme

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.