Elma sirkesi hazmı kolaylaştırır

Elma sirkesi hazmı kolaylaştırır

Hazım sorunu mu yaşıyorsunuz? Basit bir su ve elma sirkesi kombinasyonu hazım sorununuzu doğal yollarla çözebilir. Hazırlamak için, yalnızca bir yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suda seyreltmeniz ve bu karışımı her öğünden yarım saat önce içmeniz yeterli. Bu sayede hazmınız kolaylaşır ve yiyecekleri daha kolay sindirirsiniz.

Bunun için çiğ ve pastörize edilmemiş elma sirkesini kullanmanızı öneririz; çünkü filtrelenmiş olanların içinde bazı

önemli enzimler bulunmamaktadır. Pastörize edilmeyen bu tür sirkeler asetik asit, amino asit, malik asit, protein ve enzim yönünden zengindir.

Mide asidiyle savaşmaya yardımcı olur

Elma sirkesi mide yanmasına karşı pH seviyesini kontrol etmeye yardımcı olan alkali bir üründür. Ancak kronik mide yanması veya ülserden şikayetçi olanlar için güçlü asiditesi sebebiyle çok sert olabilir.

Bağırsak bakterisini ortadan kaldırır ve kandidayı uzak tutar

Her ikisi de elma sirkesinde bulunan malik asit ve asetik asit bağırsak florası için son derece faydalıdır. Bu ürün aynı zamanda antibakteriyel, antifungal ve antimikrobik olup bağırsak bakterisini ortamdan uzaklaştırabilir ve genelde bağırsaklara saldıran kandida mantarı gibi enfeksiyonları önler.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Elma sirkesi bağışıklık sistemini güçlendirir ve grip ve soğuk algınlığı durumları gibi farklı hastalık ve enfeksiyon türlerinin önlenmesine yardımcı olur. Bunu virüs ve bakterilere karşı savunma olarak görev gören yüksek malik asit içeriği sayesinde başarır.

Kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olur

Asetik asit elma sirkesinde bulunan aktif maddelerden biridir ve aynı zamanda kandaki şeker seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur. Bu yüzden elma sirkesi vücutta basit karbonhidratların sindirimine katkı sağlar ve ayı zamanda kanda bulunan şeker seviyesini düşürür. Ayrıca, yakın zamanlarda bu ürünün vücudun ihtiyaç duyduğu doğal insülin salgılanmasına yardımcı olabilen antiglisemik bir etkisi olduğu da tespit edilmiştir.

Tansiyonu düşürür

Çeşitli çalışmalar organik elma sirkesi tüketiminin yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu faydası elma sirkesinin nitrik oksidi arttırıp, buna bağlı olarak kan damarlarını rahatlamasına bağlanmaktadır.

Vücudun temizlenmesine ve toksinlerden arınmasına yardımcı olur

Elma sirkesi vücudun doğal yollarla toksinlerden arınmasına katkıda bulunan enzim, mineral ve vitaminler içerir. Bu faydadan yararlanmak için, bir yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suyun içinde seyreltin her öğünden önce için.

Kilo vermeye yardımcı olur

Bu doğal ürün, daha kolay bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olarak kilo verirken en iyi arkadaşlarınızdan biri olabilir. Elma sirkesinde bulunan asetik asit vücutta fazla kilolarla savaşılmasına yardımcı olur, çünkü karaciğerin temizlenmesine katkıda bulunur ve lipid ile yağ birikimini bastırır. Ayrıca, aşırı yemeyi önlemek üzere tokluk hissi yaratır.

Ağız kokusuna karşı savaşır

Elma sirkesi ağız kokusuyla savaşmak ve orada üretilen bakteriyi öldürmek amacıyla doğal bir ağız yıkama suyu işlevi görür. Bu ürünün ağız kokusunu ortadan kaldıran ve nötr hale getiren antibakteriyel özellikleri bulunur. Ağız kokusundan kurtulmanız için tek yapmanız gereken ağzınızı elma sirkesiyle 20 saniye boyunca gargara yapmak.

Cilde iyi gelir

Elma sirkesi cildin pH seviyesinin kontrol edilmesine yardımcı olur; bu sayede akne gibi cilt sorunlarına karşı savaşmada faydalıdır.

Paylaşalım Lütfen ..

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz