Elma Sağlığa Faydaları ve Beslenme Bilgileri

Elma Sağlığa Faydaları ve Beslenme Bilgileri

Elma’nın sayısız yararı vardır ve her doktor, her insana günlük olarak bir elma yemesini önerir çünkü sağlığınız için en iyisidir. Orta Asya’da 1. elma ağacı icat edildi. Çeşitli tatları ve kullanımları olan bu elmalı meyvenin yaklaşık 7500 çeşidi vardır. Elma üretimi için çoğunlukla elma kullanılır. Çin, çeşitli elma türlerinin üreticisi olan ve dünyanın en büyük ülkelerinden biridir.

Elmalarda, sizi eskisi kadar sağlıklı yapan sayısız vitamin ve mineral bulabiliriz. Burada size her insan için faydalı olan ve kendinizi birçok hastalığa karşı protesto eden elmanın bazı yararlı ve sağlıklı faydalarını anlatacağım.

1. Kilonuzu Kontrol Etmenize Yardımcı Olur

Bir araştırma, bir kadının günde en az üç armut veya elma yediği takdirde kolayca kilo verebileceklerini buldu . Çoğunlukla diyet yapmaya başlayan kadınlar diyet boyunca çok fazla meyve yemediklerini söylediler. Bu yüzden kilosu hakkında endişe duyan kadınların günlük sağlıkları için de iyi olan 3 elmayı yemeleri gerekir.

2. Kolesterol Seviyenizi Düşürün

Yüksek kolesterol düzeyleri, bu kolesterol sorunu yaşayan insanlar için çok tehlikeli olarak kabul edilir. Bu aynı zamanda yüksek kolesterol seviyesi LDL oksitlenmiş serbest radikallerle birlikte reaksiyona gireceği ve iltihaplanmalara neden olabileceği ve dokulara zarar verebileceği için hayatınızdaki tehlikelerden bile başka sağlık sorunlarına yol açacaktır. Kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı olan elmalar içerisinde lif bulunur. Lif, vücudunuzdaki yağları bağlar ve düşük kolesterol denilen düşük yoğunluklu okside lipoprotein için kan seviyenizi düşürebilir.

3. Diyabet azaltmak

Olanlar diyabet sorunu bir günde bir ya da iki elma gerekir yemek zorunda. Çoğunlukla diyabet sorunu kadınlarda bulunur, bu nedenle kadınlar günde 1 elma yemek zorunda kalır, bu da% 28-30 tip 2 diyabeti azaltır. Elmalar kan şekeri salınımını köreltmek için hayati önem taşıyan çözünür liflerle doludur.

4. Curb Kanser

Flavonol maddesi yüksek olan ve vücudunuzdan kötü kanser hastalığına yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olan elmalar . Elmalar, eğer bulunursa, vücudunuzdan yaklaşık% 28 oranında pankreas kanserinin azalmasına yardım eder. Ayrıca, triterpenoidlerin varlığına, göğüs kanseri, karaciğer kanseri ve kolon kanseri için çok faydalı olan elma kabuklarında erişilebilir.

Çeşitli araştırmacılar, triterpenoidlerin, vücudunuzda ortaya çıkan kanser hücrelerine karşı savaşmaya yardımcı olan güçlü bir anti-büyüme aktivitesi elde ettiğini belirtti. Lifler ve besinler, her çeşit elmada, her yaştan kadınlarda en sık görülen kolorektal kanserden korunmanızı önleyen yüksek miktarda bulunur.

5. Çok Sağlıklı Dişler

Çiğ elmalar yemek , dişlerinizi hiç olmadığı kadar sağlıklı ve beyaz bir şekilde tedavi etmenize yardımcı olabilir . Elmalar, çoğunlukla çocuğun ağzında bulunan bakteri seviyelerini azaltan diş çürümelerini azaltmada yardımcı olabilir. Yemeğinizi yedikten sonra bir gün elma yiyin, sarı dişlerinizden kurtulmanın en kolay ve tercih edilen yolu.

6. Sağlıklı Kalp Sağlar

Elmalar, özellikle kalp hastalıklarına karşı savaşmaktan bahseden tüm meyvelerin kralı olarak kabul edilir. Elmalar, elmalarda erişilebilen ve kardiyovasküler yararlar sağlayan diğer fito-besinlerle birlikte etkileşime giren bir antioksidan bileşiği olan pektini tutar. Ayrıca, mücadele stresinizi oksidatif olarak düşürmenize, kalbinizin kan akışını azaltmanıza ve kolesterol seviyesini düşürmenize yardımcı olur. Ayrıca elma, hepinize daha sağlıklı bir kalp sağlayan damar sağlığını korumanıza yardımcı olur. Elma çeşitleri kalp koruyucu olarak kabul edilir, ancak kırmızı renkli elmalar yerseniz, antioksidan ve anto-enflamatuar gücüne sahiptir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz