Elif Güveloğlu Havuç Maskesi

Elif Güveloğlu Havuç Maskesi

Elif Güveloğlu son zamanlarda cilt bakımı ve güzellik için faydalı bitkisel maskeler tanıtıyor. Havuç maskeside bunlardan bir tanesi. Yüz ve diğer cilt bölgeleri için uygulanan bu güzel maskenin tarifi ve uygulanışı ise yazımızın

içinde.

Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?
1 havuç rendesi
2 çay kaşığı limon suyu
1 fincan nar suyu
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı kakao yağı

• Rendelenen havuç, yarım fincan limon suyu, bir fincan nar suyu ile birlikte hafif ateşte on beş dakika karıştırılarak ısıtılır.

• Sular çekildikten sonra bir fincan ekşimiş süt ilâve edilerek beş dakika daha ateşte tutulup soğutulmaya bırakılır. Soğutulan karışım, krem kıvamına gelinceye kadar mısır unu ilâvesi ile yoğrulduktan sonra tekrar ısıtılarak bir çorba kaşığı bal ilâvesiyle bir süre karıştırılır.

• Kuru ciltler için besleyici olan havuçlu krem, yüz kısmına maske yapılarak uygulanır. Havuçlu krem maskesi, tatbik edilen yüzeyde asgari bir saat müddetle bırakıldıktan sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Bu yazı havuç maskesinin faydaları, havuç maskesi ne işe yarar, havuç maskesi nasıl yapılır, havuç maskesi yapanlar, elif güveloğlu maskeleri, elif güveloğlu cilt maskeleri, elif güveloğlu yüz maskesi, havuç maskesi tarifi konusunda yazılmıştır.

havuç maskesi yapanlar, havuç maskesi ne işe yarar, havuç maskesinin faydaları, havuç maskesi, Havuc maskesi nasil yapilir neye yarar, elif güveloğlu lavanta yağı nasıl kullanılır, havuç maskesi neye yarar, elif guveloglu guzellik, havuç maskesi yorumlar, havuç maskesinin cilde faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz