Elif Güveloğlu Cilt Maskeleri

Elif Güveloğlu Cilt Maskeleri

Elif Güveloğlunun sizler için hazırladığı özel bitkisel cilt bakım maskelerinden ikisini

anlatacağım.

Birinci maske yorgun ciltler için muz maskesi tarifi.

Malzemeler: Yarım muz, 1 yemek kaşığı kaymak, 1 tatlı kaşığı doğal süzme bal, 1 tatlı kaşığı nişasta (tercihen patates nişastası).

Hazırlanışı: Yarım muzu ezdikten sonra kaymak, bal ve nişastayı ilave ederek iyice karıştırın, kıvamı koyu gelirse biraz daha kaymak ilave edebilirsiniz.

Muz maskesinin bir özelliği de göz çevresine de uygulanabilir olmasıdır. Gözünüzün içine kaçırmadan, göz çevreniz dahil olmak üzere yüzünüzün tamamına uygulayın, Muz maskesini uygulamadan önce cildinizin iyice temizlenmiş olması gerekir.

Yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın ve gül suyuyla tonikleyin. Muz maskesini haftada en az iki kez uygulayın. Muz maskesi cildinizi besler, yeniler, kurumayı ve buna bağlı olarak yaşlanmayı önler.

Diğer maskemiz ise cilt lekeleri için kullanılan çilek maskesi.

Malzemeler: 2 adet orta boy olgun çilek, 1 tatlı kaşığı taze kaymak, 1 tatlı kaşığı doğal süzme bal.

Hazırlanışı: Çilekleri püre haline getirdikten sonra içine kaymak ve balı ilave ederek karıştırın ve kalın bir maske elde edin.

Uygulanışı: Çilek maskesini göz çevreniz hariç , önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla yıkayıp, gül suyu sürün.

Etkileri: Çilek maskesi her cilt tipi için uygundur, Hassas ciltler de kullanabilir, uzun süreli uygulandığında, ciltteki lekelerin açılmasına yardımcı eder, çileğin içindeki yüksek antioksidanlardan dolayı cildinizi canlandırır.

Çilek maskesinin leke giderici özelliği, içine kaymak yerine yoğurt kullanılarak daha da artırılabilir. Çileğin için bulunan meyve asitleri ve yoğurtda bulunan laktik asit, çok pahalı leke açıcı kremlerin üretiminde kullanılan ana etken maddelerdir.

Bu yazı elif güveloğlu cilt maskeleri, elif güveloğlu cilt bakımı, elif güveloğlu cilt lekeleri, yorgun cilt maskesi, yorgun cilt için maske, yorgun ciltlere maske, muz maskesi nasıl yapılır, muz maskesinin faydaları, cilt lekelerine çözüm, cilt lekeleri için maske, cilt lekesi nasıl çıkar, cilt lekesi nasıl geçer, çilek maskesi faydaları, çilek maskesi nasıl yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

elif güveloğlu cilt maskeleri, gebeligin11haftasi goruntuleri, elif güveloglu, atabey güvenoglu, elif güvelioğlu, çilek cilt lekesi maskesi, cilek maskesi faydalari, çilekli maske nişastalı, uz ucun faydali maskalar, elif güvel oglu çilt bakım

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz