Elektrikli diş fırçasının avantajları

Elektrikli diş fırçasının avantajları

Elektrikli diş fırçası sağlıklı mı?
Elektrikli diş fırçaları uzun süredir hayatımıza girdi. İlk olarak piyasaya çıktığı zaman mucize gibi sunulan ürünleri kullananlar. zamanla eksilerini de, artılarını da gördüler. Elektrikli diş fırçaları dişlerin fırçalamaktan kaçınanlar, sürekli fırçalamaya üşenenler için mucize gibi sunuldu. Ancak normal diş fırçasını da doğru kullanınca diş sağlığı içi yeterli olduğunu da söyleyenler çoğunlukta. Elektrikli diş fırçalarının avantajları
Manuel diş fırçası kullananlar diğerine göre çok daha fazla. Bunun ilk nedeni fiyatının pahalı olması ve bazı doktorların elektrikli ürünleri tavsiye etmemesi. Elektrikli diş fırçaları ile dişlerini temizlemeye gereksinim duymayanları veya elektrikli ürünlerin zararlı olduğunu düşünler için avantajlarını sıralamakta yarar var. Diş Hekimi Onur Öztürk elektrikli diş fırçalarının artılarını ve eksilerini şöyle sıralıyor. Siz kullanıp kullanmamaya kendiniz karar verin.

Elektrikli diş fırçalarının avantajları

• Elektrikli diş fırçaları diş plaklarını daha iyi çıkarır. Tasarımları yeniliklere açık olmasa da, elektrikli diş fırçalarının plak temizleme konusunda daha başarılı olduğunu gösteren çalışmalar bulunuyor. Ancak plakların iyi temizlenmesi için doğru bir şekilde yeterli süre dişlerin fırçalanması gerekir. Bu işlemi manuel bir fırça ile de doğru yapmak mümkün. Ancak bu ürünleri avantajı el yeteneği gelişmemiş kişilere kolaylık sağlamasıdır.
• Diş fırçası aşınmasını azaltır. Bu fırçalar sizin yerinize fırçalama hareketlerini yapar. Sert fırçalama ve dikey fırçalama gibi hareketler nedeniyle olan baskıyı engellemek için baskı sensörleri bulunur. Yumuşak ve rotasyon hareketleri yaparak fırçalama sağlayanlar,baskı sensörü uyarıcısı bulunan modellerin fiyatı daha yüksektir.Bu ekstra özelliklerle dişler daha iyi temizlenir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz