El Uyuşmasının Nedenleri ve Tedavisi

  • Genel Sağlık
  • El Uyuşmasının Nedenleri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 944 kez görüntülendi

El Uyuşmasının Nedenleri ve Tedavisi

Gündelik hayatın koşuşturmasından dolayı bazen kendimizi ihmal eder, bazı sorunları küçümser ve gereken önlemleri almayız. İşte el uyuşması da bu tip rahatsızlıklardan bir tanesidir.

Aslına bakarsanız el uyuşması durduk yere olmayan ve bir çok rahatsızlığın habercisi olan bir uyarı niteliğindedir.

El Uyuşmasının Nedenleri: Şimdi sırasıyla el uyuşmasına neden olan sağlık durumlarını inceleyelim, arkasından ise el uyuşmasının tedavi yöntemleri hakkında bilgi verelim.

Sinir Sıkışmaları: El uyuşmasının en sık rastlanan sebepleri arasında sinir sıkışması gösterilebilir. Ellerinizde oluşan sinir sıkışmaları elin uyuşmasına neden olmaktadır.

Boyun Düzleşmesi: Boyun ve ense bölgesinde ağrı yapan boyun düzleşmesi genel olarak ilk etapta ellerde uyuşma yaparak uyarı verir.

 Boyunda görülen fıtık eğer kollara giden sinirlere baskı yapıyorsa, bu durumun neticesinde kollarda ve ellerde güç kaybı ve uyuşmalar görülmeye başlar.

Diyabet: Kan şekerinin kontrol altında tutulmadığı ve sürekli yüksek seviyelerde dolaştığı bir hastalık olan diyabet sonucunda oluşan sinir hasarı, el ve kollarda uyuşmalar meydana getirebilir. www.saglikvegebelik.com

B12 Vitamini Eksikliği: B12 vitamini sinir hücrelerinin sağlığını koruyan bir vitamindir. Parmaklarınız uyuşuyorsa, bu durumun nedenlerinden biri de, parmaklardaki sinir hücrelerinin yeterince iyi beslenememesi ve doğal olarak B12 vitamini eksikliği olabilir.

Ayrıca Alkolizm, Beyinde Damar, Tıkanıklığı Beyin Tümörleri, Kas Hastalıkları, Kol Damarlarında Tıkanıklık, Lupus Hastalığı, Migren, Omurilik Tümörleri, Ortopedik Sorunlar, MS Hastalığı, Romatizmal Hastalıklar olan kişilerinde el uyuşması sorunu yaşaması normaldir.

El Uyuşması Tedavisi: El uyuşmasının tedavi edilebilmesi için ilk önce hangi sebepten ellerinizin uyuştuğu bulunmalıdır. Fizik tedavi uzmanı veya nöroloji uzmanı, el uyuşmasının nedenini bulur.

Yapılacak bazı testler sonucunda el uyuşmasına neden olan sağlık sorunu tespit edilir. Bu sağlık sorununun ne olduğuna yönelik bir tedavi yöntemi uygulanır ve sonuçta el uyuşmasına kesin çözüm sağlanır.

el-uyusmasi-egzersizleri

Bu yazı el uyuşmasının nedenleri sebepleri tedavisi nedeni nedir nelerdir el uyuşmasına hangi bölüm bakar ne iyi gelir ne yapılır neden olur neye işarettir neyin belirtisi olabilir el uyuşması nasıl geçer olur giderilir tedavi edilir el uyuşması için ilaç egzersiz eldiven hangi doktor bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

el uyuşması tedavisi, el uyuşmasına hangi bölüm bakar, el ayak uyuşması hangi bölüm bakar, el uyuşması hangi bölüm bakar, el uyusmasina ne iyi gelir, el uyuşukluğuna ne iyi gelir, emg hangi bölüm bakıyor, el uyusmasinin nedenleri, el uyuşmasına hangi doktor bakar, parmak uyuşmasına ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.