Eklem Ağrıları için Bitkisel İlaçlar

Eklem Ağrıları için Bitkisel İlaçlar

Eklem ağrısı insanlar arasında en yaygın durumlardan biridir. Hareketi engeller ve yaşam kalitesini düşürür. Eklem ağrısını tedavi etmenin bir yolu da tıbbi bitkilerdir, bunlar büyük yardım olacak hem ekonomik hem de kolay bir kaynaktır. 

Eklem Ağrısı için Tıbbi Bitkilerin Yararları

eklem agrisi

Tıbbi bitkiler gerçekten eklem ağrısına yardımcı olabilir mi? Evet olabilirler. Bir çok insanın anti-enflamatuar haplara veya ilaçlara alışkın olduğu doğrudur ama bunlar uzun vadede karaciğere zararlı olabilir. Bu yüzden şifalı bitkiler tıbbi ilaçları tamamlamak için kullanılabilir.

Bazen eklem ağrısı eklem iltihabından önce olur, bu yüzden her zaman tıbbi muayeneden geçmelisiniz. Ama gelin bitkilerin size nasıl yardımcı olacağına bakalım:

  • Bitkiler metabolik atıkları ve toksinleri vücuttan temizler. 
  • Kan dolaşımını geliştirir ve lenfatik temizliği arttırır. Bu vücutta ağrı ve yangıya sebep olan toksinlerin azalması demektir.
  • Bir çok bitki doğal antibiyotiktir.
  • Ayrıca anti-enflamatuar özellikleri vardır.
  • Sizi rahatlatır, sakinleştirir ve kas gerginliğini alır; böylece eklemlere baskıyı azaltır. 

Eklem ağrısını azaltmak için şifalı bitkiler

1. Zerdeçal

zerdecal

Zerdeçal evinizden ve mutfağınızdan eksiltmemeniz gereken bir deva. Vücuttaki yangıyı azaltmak için etkili ve kasları, kemikleri ve eklemleri rahatlatıcıdır. Anti-enflamatuar özellikleri sayesinde bu durumlarda size faydalıdır ve daha bir çok yararı vardır. Zerdeçal antioksidan ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve kansere karşı yanınızdadır.

2. Dulavratı kökü

dulavratotu

Eklem ağrısıyla savaşmanın en iyi yollarından biri ana yağ asitlerini almak. Ceviz, lüfer, uskumru veya somonun yanı sıra dulavratotu da diyetinize eklemeniz gerekenlerden. Günde iki kez alırsanız çok faydalıdır. Doğranmış veya kuru halde aktarlarda bulabilirsiniz. Bir yemek kaşığını bir bardak kaynar suya koyun. 5 dakika bekletin ve yavaş yavaş için. Harika!

3. Zencefil

zencefil

Bu sitede zencefilin harika faydalarından hep bahsediyoruz. Anti-enflamatuar ve anti-römatik etkileri olan bir bitki. Bunların hepsi içindeki COX-2 ve TNF sayesinde, bunlar basitçe prostaglandin E2’nin yangısını alır. Ağrıyı, yangıyı, ve şişkinliği alır. Hiç bir yan etkisi yoktur. Bu fırsatı kaçıracak mısınız?

4. Keten tohumu

ketentohumu

Keten tohumu doğal olarak Omega-3 içerir. Bunun sayesinde bağışıklığınız güçlenir ve vücutta eklemlerde birikip ağrıya sebep olan toksinler azalır. Yukarıdaki tüm çaylar gibi yangıyı azaltır ve ağrıyı alır. Tohumları salatalara koymak veya başka yemeklerle tüketmek en iyisidir. Bu durumda çay yapmanıza gerek yok. Neden? Çünkü bunları ısıttığınızda içlerindeki Omega-3 bileşenlerini kaybederler ve bizim bu bitkiyi kullanmamızın sebebi bu bileşendir. Dolayısıyla unutmayın, en iyisi çekilmiş halidir. Günde iki yemek kaşığı yeterlidir.

Ne kadar iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz