Egzama Ve Sedef Bitkisel Tedavi Doktorlardan Doğal Krem Tarifleri

 • Genel Sağlık
 • Egzama Ve Sedef Bitkisel Tedavi Doktorlardan Doğal Krem Tarifleri için yorumlar kapalı
 • 812 kez görüntülendi

Egzama Ve Sedef Bitkisel Tedavi Doktorlardan Doğal Krem Tarifleri

Egzama ve sedef sık rastlanılan cilt problemlerindendir. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu,  Prof Dr. Ahmet Maranki , Dr. Feridun Kunak tarafından tarifi verilen egzama ve sedef için bitkisel tedavi olabilecek egzamayı, sedefi geçiren doğal krem tariflerine yer verdik.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Sedef Hastalığını Geçiren Bitkisel Kür Tarifi

Turunç kabukları yakılarak külü alınır, hakiki zeytinyağı ile merhem haline getirilir, sedef olan yere günde 2-3 defa sürülür

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Sedef Hastalığını Ve Egzamayı Geçiren Doğal Kür Tarifi

 1. 50 gr. manda tereyağı
 2. 10 gr sarı kantaron yağı
 3. 10 gr çörek otu yağı
 4. 1 tatlı kaşığı ardıç katranı
 5. 15 gr aynı sefa yağı
 6. 100 gr vazelin

Tüm malzemeleri karıştırıp sedefli ve egzamalı olan bölgeye günde 3 sefer sürün.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Egzama İçin Beyaz Dut Kurusu Kürü

El ve ayaklarda oluşan egzama için tarifini vereceğimiz bu kürü 5-6 defa uyguladığınızda %90 olumlu sonuç alacaksınız. Sizde egzama şikayeti yaşıyorsanız bu kürü mutlaka uygulayın.

Dut Kurusu Kürü Malzemeler:

 1. 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu
 2.  Yarım litre klorsuz su

İlk olarak yarım litre suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine 1 avuç dolusu beyaz dut kurusunu atın. Dut kurularını attıktan sonra 6 dakika daha kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatmaya devam edin. 6 dakika sonra ocağın altını kapatın. Hazırlamış olduğunuz karışım ellerinizi yakmayacak sıcaklığa gelince ellerinizi, diz kapaklarınızı,ayaklarınızı veya dirseklerinizi bu suyun içinde 10 dakika bekletin. Dayanabildiğiniz kadar sıcaklıkta olması saha iyi olur. 10 dakika bu suda beklettikten sonra egzamalı bölgenizi sudan çıkarın ve 1 saat sonra durulayın.

3-4 kullanımdan sonra egzamaların iyileşme gösterdiğini görecekseniz. İyileşme gösterse bile son 1-2 kere daha 3 gün arayla kürü devam ettirin. Eğer 5-6 kullanımda egzamanızda hiç bir değişiklik yok ise vücudunuzda ki kaşıntı ve kızarıklıkların sebebi başka bir hastalığın belirtisidir.

Dut kurusu kürünü uyguladıktan sonra kızarıklık ve kaşıntılardan kurtuluyor fakat bir süre sonra kendini tekrarlıyor ise egzamanın başka bir türü ile karşı karşı kalmışsınız demektir. Bunun içinde yine İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği defne yaprağı kürü uygulamanızı öneririz.

Egzama İçin Defne Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır? (İbrahim Saraçoğlu)

Malzemeler:

 1. 1 avuç defne yaprağı
 2. 2-2,5 bardak klorsuz su

Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

1 avuç defne yaprağını yaklaşık 2-2,5 su bardağı suyun içinde 10 dakika kaynatın. Egzamalı bölgenizi bu suyun içinde 10-15 dakika kadar bekletin. Suyun ısısı; ellerinizi yakmayacak şekilde dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Dut kurusu ve defne yaprağı kürünü birlikte uygulamayın. Eğer dut kurusu kürü olumlu bir sonuç göstermez veya egzama kendini tekrarlarsa defne yaprağı kürünü uygulayabilirsiniz.

Dr. Feridun Kunak’tan Sedef Ve Egzamayı geçiren doğal krem tarifi

 1. 2 Çorba Kaşığı Vazelin
 2. 1 Çay Kaşığı Kekik Yağı
 3. 1 Çay kaşığı Çay ağacı Yağı
 4. 1 Çay Kaşığı Isırgan Yağı
 5. 1 Çay Kaşığı Defne Yağı
 6. 1 Çay kaşığı kantaronlu ozon yağı

İlk olarak katı vazelini bir cam kasenin içerisine koyarak kaynayan demliğin üzerine bırakarak sıvı hale getirilmesi sağlanır. Sonra sıvı vazelinin içerisine sırasıyla yukarıda belirtmiş olduğumuz kekik yağını, çay ağacı yağını, ısırgan yağını, ozon yağını ve defne yağını ilave ediyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus kantaron ozon yağının rengi pembe olacak ve kötü bir kokuya sahip olmayacaktır. Daha sonra elde edilen karışımımızı iyice karıştırıyoruz. Dr. Feridun Kunak düzenli kullanılması durumunda kaşıntılara ve egzamaları yerlere garanti vermektedir. Ancak benim cildim alerjik diyenlere de herhangi bir yerinize deneyerek bir sorun teşkil etmiyorsa kullanmalarını tavsiye etmektedir. Denemeden kesinlikle sürülmemelidir.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sedef Hastalığından Kurtulma Kürü Tarifi

Sedef hastası olanlar domates, portakal suyu, greyfurt suyu, turşu, sarımsak acı baharat gibi besinlerden uzak durmalılar.

Çörek otlu kür tarifi: 3 çay kaşığı çörekotu havanda ezilerek 1 kaşık yoğurtla karıştırılıp sabah akşam tüketilebilir. Bu kür sürekli olarak uygulandığında gözle görülür bir iyileşme sağlayacaktır.

Lavanta çayı: 1 tatlı kaşığı lavanta (7-8) dakika kaynatılıp akşam uyumadan önce içildiği takdirde sedef hastalığına iyi geldiği gibi rahat uyumanızı sağlar.1 ay lavanta çayını kullandıktan sonra 1 ay süreyle de karabaş otu çayı içildiği taktirde sedef hastalığında gözle görülür şekilde iyileşme sağlar.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sedef Hastalığından Kaynaklanan Kaşıntıyı Geçiren Kür Tarifi

Bu kaşıntının çaresinin çekirdekli siyah kuru üzüm olduğunu belirten Saraçoğlu kaşıntıları büyük ölçüde dindirecek bir üzüm kürü tarifi verdi.

Üzüm kürü tarifi: Çekirdekleri çatlayana kadar havanda ezilen 10-15 tane çekirdekli siyah kuru üzüm kürü günde 2 defa tüketilebilir. Sedef hastalığından kaynaklanan kaşıntılarda bu kür ile gözle görülür bir iyileşme sağlabilir.

Bitki Uzmanı Şems Aslan’dan Sedef, Egzama Hastalığı Bitkisel Tedavi İçin Doğal Krem Tarifi

 1. 1 çay kaşığı aynı safa
 2.  25 gr. balık yağı
 3.  3 adet kabuklu ceviz

Fırında kızartılmış kabuklu cevizler kırılıp içindeki ceviz içini havanda dövdükten sonra bir kavanoza koyup üzerine diğer malzemeleri ekleyip 1 hafta karanlıkta bekleteceğiz. 1 hafta sonunda elde edilen karışımı tülbentten süzüyoruz.

Elde ettiğimiz kremi egzamalı, sedefli bölgelerin üzerine sürüyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.