Ebegümeci Çayının Faydaları ve Zararları

  • ALTERNATİFTIP
  • Ebegümeci Çayının Faydaları ve Zararları için yorumlar kapalı
  • 681 kez görüntülendi

Ebegümeci Çayının Faydaları ve Zararları

Hemen hemen her bitkisel çayın faydaları olduğu gibi bir o kadar da zararı mevcuttur. Fakat ebegümeci çayı bu kuralı inatla bozarak sadece faydaları sayesinde adından söz ettirir.

Ebegümeci Çayı Nasıl Hazırlanır? Çeyrek litre kaynamış iyi suya 2-4 çay kaşığı kurutulmuş ebegümeci atıp 10 dakika demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz.

Ebegümeci Çayının Faydaları: Ebegümeciyle aynı familyadan olan diğer bitkiler arasında hibiskus, kola fındığı ve kakaoyu sayabiliriz. İngilizce adı olan “Mallow” Yunanca “yumuşatmak” anlamına gelen bir sözcükten türeyen ebegümeciye bu ad cildi yumuşatması ve sindirim sistemini rahatlatması dolayısıyla verilmiş.

Boğaz kuruluğuna iyi gelir, Kuru öksürüğü geçirir, Gastrit ülser tedavisinde kullanılır, Mide ağrılarını hafifletir, Cilde yumuşaklık verir, Sindirimi hızlandırır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Yatıştırıcı etkisi vardır.

Ebegümecinin Yan Etkileri: Ebegümeci bitkisi genel olarak güvenli bir bitki olarak kabul edilmektedir. Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde kullanım için doktorunuza başvurun.

Bu yazı ebegümeci çayının faydaları, ebegümeci çayının zararları yapılışı, ebegümeci çayı nasıl içilir nasıl yapılır, ebegümeci çayı ne işe yarar, nerede satılır neye iyi gelir kullananlar tarifi konusunda yazılmıştır.

ebegümeci faydaları ve zararları, ebegmeci ay, ebegümeci çayı ne işe yarar, ebegümeci cayinin faydalari ve zararlari, bebek sapkası nasıl yapılır, ebegümeci ne işe yarar, yılbaşı saç modelleri, ebe gümeci çayı ne işe yarar, ebegmeci ay ne ie yarar, ebegumeci cayi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.