Düşük Tansiyona Ne iyi Gelir Nasıl Yükselir

Düşük Tansiyona Ne iyi Gelir Nasıl Yükselir

Daha önce sitemizde tansiyon hakkında yeteri kadar bilgi verdiğimize inanıyorum. Site içi arama yaparak tansiyon konusu hakkında geniş çaplı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda tansiyon düşmesi durumunda neler yapılabilir bunlara değinmek istiyorum. İster bitkisel çözümler olsun, isterse doğal yöntemler olsun tansiyon düşüklüğünde hızlı bir şekilde ne yapabilirsiniz bunları üzerine basa basa öğretmek istiyorum.

İlk önce şunu belirtelim, tansiyon düşüklüğünün en belirgin belirtileri, baş dönmesi, ayakların yerden kesilmesi hissi, göz kararması, ve uyku isteğinin oluşmasıdır. Bu gibi durumları ağır şekilde yaşıyorsanız tansiyonunuzu kontrol etmenizi ısrarla öneririm.

Düşük Tansiyona Ne iyi Gelir? Tansiyon hakkında bilgi ve uyarılardan sonra artık tansiyon düşmesi durumunda neler yapabileceğinizi, düşük tansiyona iyi gelen yiyecekler ile besinlerden ve şifalı bitkilerden bahsedelim.

Düşük Tansiyona iyi Gelen Besinler ve Yiyecekler: Tansiyon düşmesi durumunda tuz alımını bir miktar artırmalı, daha çok su içmeli, alkollü içeceklerden uzak durmalısınız.

– B12 ve folik asit yönünden zengin beslenme; yani et, yumurta, süt, börülce, ıspanak, karaciğer tüketimini arttır malısınız.

– Sık ve az yemeli, uzun süre aç kalmamalı, uykunuzu iyi almalı, ayakta uzun süre kalmamalı ve kendinizi fazla yorma malısınız.

Düşük Tansiyona iyi Gelen Bitkiler: Şifalı bitkiler kullanarak hızlıca tansiyon düşmesini engellemek istiyorsanız biberiye tüketmelisiniz. Mesela bir bardak biberiye çayı tansiyon düşmesi için bulunmaz bir hazinedir.

– Magnezyum alımına önem vererek kan basıncını ayarlamalı; yani, ıspanak, soya, badem, lahana gibi yiyecekleri bolca tüketmelisiniz. Böylece tansiyonunuzu kontrol altına alabilirsiniz.

– Ani bedensel hareketlerden kaçınmalı, özellikle, yataktan kalkarken, oturur durumdan ayağa kalkarken yavaş ve kademeli hareket etmelisiniz.

– Aşırı sıcak ortamlarda (örneğin, çok sıcak küvette, hamamda, buhar banyosunda, saunada) kalmamalı, güneşlenirken dikkatli olmalısınız.

Ayrıca ısırgan otu, mersin yaprağı, tarçın ile hazırlanacak bitkisel çay tansiyonunuzu bir miktar yükseltmeye yardımcı olacaktır.

Bu yazı tansiyon düşmesine düşük tansiyona ne iyi gelir tansiyon düşünce ne yapılır düşerse neler yapılmalıdır tansiyon nasıl yükseltilir tansiyonu yükseltmek için şifalı bitkiler bitki çayları yiyecekler içecekler besinler sebzeler meyveler gıdalar nelerdir düşük tansiyona iyi gelen şeyler gıdalar hangi bölüm bakar doktora gidilir ne denir tansiyon düşmesine sebep olan hastalıklar müdahale tansiyon düşünce ne yapılır ne yenir yenmeli ne içilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

düşük tansiyona ne iyi gelir, tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir, tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir bitkisel, gebelikte tansiyon düşmesine ne iyi gelir, tansiyon düşünce nasıl yükseltilir, gebelikte düşük tansiyon bitkisel, yhs-ddc_bd, düşük tansiyona acil çözüm, düsük tansiyon ne yenir ne icilir?, duşuk tansiyon beslenme

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz