Dudak Şişmesine Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

Dudak Şişmesine Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

İnsanların en gözle görülür organlarından birisi dudak desek sanırım yanılmayız. Özellikle yüz bölgesinde olan organlarımız daha çok dikkat çeker ve sürekli olarak gözle görülür noktalardadır.

Özellikle kadınlar göz önünde olan organlarında oluşan veya oluşabilecek kusur, hastalık ve problemlerden daha dertlidir. Bu yazımızda dudak şişmesi sorunundan bahsetmek istiyorum.

Dudak Şişmesinin Nedenleri: Dudak şişmesine neden olarak enfeksiyon, alerji veya dudak dokuların travması sonucu ağır bir neden yada susuz kalma veya güneş yanıkları gibi hafif nedenler gösterilebilir. Bunların dışında dudak şişlikleri hayatı tehdit edebilecek şekilde bir durumdan da kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenler ise  bakteriyel, viral veya mantar enfeksiyonları, selülit (bakteriyel deri enfeksiyonu), herpes simplex virüs enfeksiyonu olarak sıralanabilir.

Dudak şişmesi probleminin bazı travmatik nedenleri de vardır. Bu nedenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: Kontakt dermatit temas, diş aletleri, sıcak ve baharatlı yiyecekler, kesi veya dudak travması, oral cerrahi, şiddetli güneş yanığı, dudak cerrahisi.

Dudak Şişmesinin Sonuçları: Dudakların şişmesi ile ilgili komplikasyonlar ilerleyici olabilir ve altında yatan nedene bağlı olarak sonuçlar değişebilir. Dudak şişmesi durumunda tedavide geç kalınırsa çeşitli ciddi hastalıklara yol açarak kalıcı hasarlar oluşabilir. Bu ağır sonuçları ise şu şekilde listeleyebiliriz: Şekil bozukluğu, anafilaktik şok, nefes darlığı veya solunum durması, deri veya diğer dokuların alınması, kan dahil olmak üzere vücudun diğer bölümlerine enfeksiyonun yayılması.

Tedavi: Gelelim dudak şişmesinin nasıl tedavi edileceğine. Dudak şişmesinin tedavi şeklini ancak yetkili bir doktor belirleyebilir unutmayın. Çünkü dudak şişmesi çok farklı sebepler neticesinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır ve tam olarak nedeni belli olmadığı sürece tedavi uygulamakta bitkisel çözüm önerileri aramakta ya etkisiz kalacak ya da daha vahim sonuçlar doğuracaktır.

Sizlere tavsiyem doktorunuza danışmadan bu küçük ve önemsiz gibi görülen rahatsızlık için tedavi uygulamayın. Zaten dudak şişmesi bir çok durumda 2-5 gün içerisinde kendiliğinden geçer. Eğer 5 günü geçen bir dudak şişmesi probleminiz varsa mutlaka doktora danışmalısınız.

Bu yazı dudak şişmesine ne iyi gelir nasıl geçer nasıl tedavi edilir giderilir dudak şişmesine doğal kesin bitkisel çözüm iyi gelen bitkiler ilaçlar kremler şifalı bitkiler nelerdir dudak şişmesine hangi doktor hangi bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

dudak şişmesi nasıl geçer, dudak şişmesine ne iyi gelir, dudak şişliğine ne iyi gelir, dudak şişmesinin nedenleri, dudak şişmesine ne yapılır, dudak şişmesi, dudak şişmesi nasıl iner, alt dudak şişmesi nasıl geçer, dudak şişligi nasıl geçer, dudak şişmesine bitkisel çözüm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz