Dudak Bakımı Nasıl Yapılır

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır

Dudaklar çok iyi bir bakım ister, çünkü güzel bir makyaj sadece sağlıklı dudaklar üzerinde başarılı olabilir. Dudaklar çok ince ve çok hassas bir zarla kaplıdırlar. Makyajı silerken dudakların iyice temizlenmeleri ve silinmesi gerekir.

Ağız ve dudak temizliğini şu şekide yapabilirsiniz.

Bir makyaj kağıdını maksimum ruju emmesi için dudaklarınızın arasında sıkıştırın. Bir pamuğu her zamanki makyaj çıkarı­cınıza, veya daha iyisi, özel bir makyaj çıkarıcıya batırıp işaret parmağıyla, ağzını soldaki birleşim yerini tutarak, dairesel hareketlerle, İki dudak arasında gidip gelerek hareket ettirin. Bu işlemi bir iki kez tekrarlayın. Sonra buraya maden suyu püskürtün. Bir makyaj çıkarıcı kağıtla temizleyin. Yüzünüzün makyajını temizledikten sonra, dudaklarınızı besleyici kreminizle yukarıda belirtilen hareketlerle iyice ovun.

Soğuğa karşı dudaklarınızı lanolin kökenii bir kremle besleyin. Daha yağlı rujlar kullanın, koruyucu ve parlak bir cila ile kuvvetlendirin, daha kaim bir tabaka halinde sürün.

Güneşe karşı dudaklarınıza geniş ölçüde özel minibatonlar kullanın. Bu minibatonlar ültrovioleye karşı çok etkili yağlı maddelerden oluştuğundan güneşin zararlarından korunmanızı sağlar.

Denize suyuna karşı; denize girdikten sonra, dudaklarınızı da vücudunuzun öbür bölümleri gibi duşta yıkayın. Tuza bulanmış dudaklarınızla kesinlikle güneşte durmayın. Dudaklarınız için koruyucu batonları her zaman rahatlıkla kullanın.

Bu yazı Dudak bakımı nedir, dudak bakımı nasıl yapılır, bitkisel dudak bakımı, dudak bakımı ürünleri, evde dudak bakımı tarifi, dudak bakımı için pratik öneriler ve bitkisel çözümler hakkında yazılmıştır.

dudak bakımı bitkisel, dudak bakımı nasıl yapılır, dudak güzelliği için doğal bakım, dudak irileşmesi için bitkisel çözüm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz