Dövme Sildirme Operasyonu

Dövme Sildirme Operasyonu

Dövmeler farklı boya maddelerin deri içine uygulanması ile elde edilen figürlerdir. Aynı şekilde kalıcı makyaj uygulamaları da yapılmaktadır ve bunlar bir süre sonra çıkartılmak istenebilmektedir. Dövme ve kalıcı makyaj silme işlemi için Q anahtarlı lazerler

kullanılıyor.

Bu lazerler 1064 nm dalga boyu ve KTP kristali kullanıldığında 532 nm dalga boyu ile farklı renk pigmentleri parçalama özelliğindedir. Kişinin açık tenli olması, dövmenin çok eski olmaması, sarı-turuncu renk haricindeki renkler(mavi, siyeh, yeşil, kırmızı) kullanılması dövme silme açısından olumlu özellikler olup seansların azalmasını sağlamaktadır.

Etki mekanizması
Deri içindeki boyar maddeler tarafından tutulanr laser dalga boyu milyarda 4-6 saniye ( nanosaniye) gibi çok kısa bir sürede dövme üzerine verilir. Derideki büyük parçacıklı boyar maddeler laser ışığının etkisi ile küçük parçacıklara ayrıştırılır . Bu sayede büyük moleküllü boyar maddeleri yok edemeyen deri bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılan pigmenti kademeli olarak yok eder.

Q-anahtarlı laserler ile uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedilebilmektedir. Bu nedenle uygulama öncesi anestetik bir krem sürmek gerekebilir. İşlem sonrası dövme alanında bir kabuklanma, nadiren noktasal kanamalar oluşmaktadır. Bu deri değişimleri 3-7 günde düzelmektedir. Yine dövme rengine bağlı uygulanan dalga boyuna göre pigmentlerde başlangıçta bir koyulaşma görülebilir veya işlem anında birden yok olan renk ertesi gün geri dönebilir. Dövmedeki değişiklikler 3-4 hafta içinde oluşacaktır. Dövme tedavisi bir seansta olmamaktadır. Amatör dövmelerde ortalama 4 seans, profesyonel dövmelerde 6-20 seans tedavi gerekebilmektedir. Tedavi seans aralıkları 2 aydır.

Bu yazı dövme sildirme fiyatları, dövme sildirme ameliyatı videosu izle, dövme sildirme operasyonu yaptıranlar sonrası konusunda yazılmıştır.

dövme sildirme operasyonu, orduda dövme sildirme nerede yapılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz