Dondurulmuş Limonun Faydaları

Dondurulmuş Limonun Faydaları

Limon günümüzde çok fazla tüketilen ve sağlıklı meyvelerden  biridir. Çoğunlukla suyunu sıkarak tüketmeye alışık olduğumuz limon, dondurulmuş haliyle çok daha mucizevi bir nitelik kazanıyor.Limonun içi ve kabuğunun sağlıklı olduğu herkesçe bilinir ve bu nedenle limon kabuklarını atmak iyi bir fikir değildir. Fakat  bir çoğumuz limon kabuğunu kullanmayı düşünmeyiz. Limonu dondurarak tüketmeyi  alışkanlık haline getirerek hem limonun kabuğu dahil tümünde bulunan vitamin ve antioksidanlardan faydalanabilirsiniz .

Kabuklarıyla birlikte limon tüketirseniz 10 kat daha fazla vitamin alırsınız. Limonda magnezyum, potasyum, folat, kalsiyum, demir, fosfor, riboflavin ve  A, B6, C ve E vitaminleri vardır.

Bu yararlı etkilerin hepsini elde etmek için, limonlar kabuklarıyla tüketilmelidir. Limonun birçok vasfı sayılabilir ama en ilginci bu meyvenin  her tür kanseri iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Bazı Doktorlar  birçok kanser türünün  tedavisinde faydalı olduğunu ve yapılan araştırmalara  göre  limonun verimliliğinin arttığı  ve vücutta bulunan kanser hücrelerini azalttığının görüldüğü açıklanmıştır. Limonun faydası   kemoterapiden 1000 kat daha etkilidir.

Geleneksel kemoterapiden kat kat daha etkili olduğu kist , tümör , iç parazitler üzerindeki etkisi şaşırtıcıdır.Göğüs kanserini önlediği ve giderek daha fazla insanın bu meyvenin sadece tadına değil şifa özelliklerine göre yenilmesi gerektiği düşüncesini ortaya koyuyor.
Limon üzerinde yapılan araştırmaya göre, limon kabuğunun meyve suyundan 5-10 kat daha fazla vitamin içermesi toksinleri ve zararlı maddeleri vücuttan atmaya yardımcı olduğudur.
Ayrıca dondurulmuş limon tüketimi kan basıncını düzenlediği depresyonun tedavisine, stresle mücadeleye ve sinirsel bozuklukların tedavisine yardımcıdır.


Bu faydalı meyveyi dondurarak sade fakat lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz.Bunu yapmanın en iyi ve en etkili yolu bu meyveleri dondurmaktır. İlk önce limonları buzdolabına koymadan önce yıkayıp kurutun, dondurucuya koymanız veya işlemi hızlandırmanız gerekirse, başlangıçta küçük parçalara ayırıp dondurabilirsiniz.

Limonlar tamamen donduktan sonra öğütün ve tatlı, dondurma, kek , çorba ve salatalarınıza ekleyin. Bu şekilde, yemeğinizin tadını zenginleştirecek ve sayısız sağlık avantajı elde edeceksiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz