Doktora Başvurmadan Antibiyotik Kullananlar Dikkat!

  • ALTERNATİFTIP
  • Doktora Başvurmadan Antibiyotik Kullananlar Dikkat! için yorumlar kapalı
  • 676 kez görüntülendi

Doktora Başvurmadan Antibiyotik Kullananlar Dikkat!

Sibirya soğuklarının gelmesinin ardından sizde de boğaz ağrısı, yutkunma zorluğu, burun akıntısı, kuru öksürük şikâyetleri oluş mayamı başladı? Ve siz hemen ecza dolabınızı açıp antibiyotiklerden birini seçip kullanmaya mı başladınız? O zaman ups!

Sağlık Bakanlığı bilinçsiz antibiyotik kullanımı hakkında kesin uyarılarda bulundu; Hekime başvurmadan antibiyotik kullanmanın ciddi zararlar vereceğini biliyor muydunuz?

Başta ciddi alerjik reaksiyonlara neden olmakla birlikte; Mide bulantısı, kusma gibi yan etkilere de sebebiyet veren antibiyotik o kadarda ak değil. Antibiyotik bir ağrı kesici, ateş düşürücü değildir.

antibiyotik_kullananlar

O zaman sizlere yapmanız gerekenleri hemen sıralıyoruz;

Şikâyetlerinizin başlamasının ardından çevrenizdekiler muhtemelen ecza dolabında ki antibiyotiği işaret edecektir. Siz bunu kabul etmemeli ve hekiminize başvurmalısınız. Hekiminiz çoğu hastanede bulunan hızlı BETA testini gerçekleştirerek antibiyotiğin gereğini sorgulayacak ve gerekmesi halinde antibiyotiği tedavinize ekleyecektir.

Hızlı Beta Testi artık mümkün;

Hızlı Beta Testi Sağlık Bakanlığı tarafından uzun süredir tanıtılıyor! Hızlı Beta Testi hekimler tarafından muayene sırasında uygulanabiliyor. Hekimlerin sağ kolu haline gelen uygulama sayesinde hekimler antibiyotik gereğini kolayca tespit edebiliyorlar.

Antibiyotik bir ağrı kesici olmadığı gibi doktor kontrolü altında kullanımı kesinlikle tehlikelidir. Aynı zaman da sadece antibiyotik değil ağrı kesiciler bile doktor kontrolü altında kullanılmaması önerilirken sürekli ilaç kullanmak belirli bir süre sonra bağışıklık yapmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanımına karşı kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bunun için eğer sağlık problemleriniz var ise kolay yolla eczanelere giderek kendiniz ilaç almak ve ya evde bulunan ilaçlara yönelmek yerine bir uzman tarafından muayene olmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdir de sağlık problemleriniz bilinçsiz bir tedavi yapıldığı için daha çok artarak ciddi sorunlara yol açabilir. Doktorunuz sizler için daha kaliteli ve sağlıklı yaşam için sizlerin hastalığınızı öğrenmek için gerekli tahlilleri yaparak sizler için gerekli olan ilaçları verdikten sonra bu tarz ilaçları kullanmalısınız. Bu şekilde doğru kullanım yapmış ve iyileşme yolunda ilerlersiniz. Bilinçsiz ilaç kullanımını sadece siz değil yakınlarınıza da anlatmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.