DOĞUMDAN SONRA KARIN GERME AMELİYATI İLE İDEAL FORMUNUZA YENİDEN KAVUŞABİLİRSİNİZ

DOĞUMDAN SONRA KARIN GERME AMELİYATI İLE İDEAL FORMUNUZA YENİDEN KAVUŞABİLİRSİNİZ

Doğum ve hamilelik şüphesiz bir kadın için en özel, en duygu yüklü süreç. Hamilelik, doğum ve emzirme süreçlerinden sonra yaşanan vücut bozulmaları ise neredeyse tüm kadınların ortak sorunu. Özellikle karın bölgesinde oluşan çatlaklar ve sarkmalar maalesef spor ile düzelememektedir.Op.Dr. Leyla Arvas doğumdan sonra yapılan karın germe ameliyatıyla kadınların eski formuna yeniden kavuşabileceğini belirtiyor. Karın germe ameliyatıyla sarkan deri vücuttan çıkartılarak gerdiriliyor. Karın duvarının sıkılaştırılıp dikildiği operasyonda karın, doğumdan önceki boyutuna geri getirilmiş olur. Sıkı bir karın yapısı ile kişi kendini çok daha fit hissedebiliyor. Quartz Poliklinik’ te size en uygun karın germe operasyonları hakkında bilgi alabilir, vücudunuzun sıkı ve dinamik görüntüsüne bir an evvel kavuşabilirsiniz.

Karın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Karın bölgesindeki deformasyonlar özellikle kadınların gebelik, kilo değişimleri ve genetik sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Karın bölgesindeki kas ve bağ dokusu bu nedenlerden dolayı zayıflamaktadır. Karın kaslarındaki zayıflama deformasyonun artmasına, karnın düz şeklinden ayrılıp öne doğru çıkık, sarkık ve gevşek bir yapıya gelmesine sebep olmaktadır.

Karın germe operasyonu göbeğin yaklaşık olarak 10-12 cm altında ve pubis bölgesinin üzerinde kalacak şekilde sezaryen işleminin yapıldığı bölgeden uygulanan bir operasyondur. Karın germe operasyonunda kesi izi sezaryen izine oranla biraz daha uzun olmaktadır. Uygun hastane koşullarında genel anestezi yöntemiyle yapılan karın germe operasyonu 2 ile 5 saat arasında sürebilmektedir. Kesi izinde yukarıya, alt göğüs kemiklerinin bulunduğu yere kadar açılan karın derisi aşağıya doğru çekilip gerdirilerek fazla olan deri çıkartılır. Aşağıya doğru gelen ve genel olarak kaybolan göbek deliği kişinin vücuduyla orantılı olarak yeniden oluşturulur. Ameliyattan sonra doku aralarına sıvı sızmasını engellemek amacıyla dren adı verilen minik tüpler takılır. İlk iki gün hastanın rahat etmesini sağlamak için idrar sondası takılmaktadır. Hasta ayağa kalktıktan sonra sonda çekilmektedir.

Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra Karın Germe Ameliyatı Yapılır?

Doğum sürecinde alınan fazla kilolar, karın bölgesindeki bacaklara doğru görülen sarkmalar kadınların psikolojik olarak negatif etkilenmesine ve doğal olarak mutsuzluk yaşayabilmelerine neden olabilmektedir. Karın duvarındaki gevşemenin ortadan kaldırılması için spor gibi faaliyetler yeterli olmamaktadır. Karın sarkması için yapılan en etkili yöntem karın germe ameliyatıdır. Doğumdan sonra en erken yedinci ayda yapılması önerilen karın germe ameliyatında, vücudun tam olarak şekillenebilmesi için biraz beklemek gerekmektedir.

Karın Germe ile Beraber Başka Operasyonlar da Kombine Edilebilir Mi?

Kombine estetik uygulamaları genel sağlık durumlarında problem yaşayan kişilerde zorunlu olarak yapılabildiği gibi kişilerin kendi istekleri doğrultusunda da yapılabileceğini belirten Op.Dr. Leyla Arvas, kombine estetik uygulamalarında tek seferde birden fazla operasyonun planlandığını ve uygulandığını belirtti. Karın germe operasyonu ile beraber, kadınlarda meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, popo kaldırma, bacak estetiği, liposuction ve genital bölge estetiği aynı anda yapılabilmektedir. Burada önemli olan nokta kombine ameliyatlarda planlamanın iyi yapılmasıdır. İyileşme sürecinde tek ameliyatta görülen etkilerin görülmesi bakımından kişiye bir bakıma konfor sağlamaktadır. Kombine ameliyatlar kısa sürede estetik açıdan memnuniyet yaratan uygulamalar olması bakımından genellikle tercih edilen operasyonlardır. Kombine operasyonlar aynı zamanda maliyet bakımından da hastayı hafifletmektedir.

 Karın Germe Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Karın germe ameliyatından sonra hastaya genel olarak iki gece hastane yatışı verilmektedir. Hasta ameliyattan çıktıktan sonra karın bölgesinde sıkıca bağlanmış olan sargıyı görmektedir. Bu sargı ödem oluşmasını engeller, şişmeyi azaltır, kanamanın olmasına engel olur. Dren adı verilen minik borular sayesinde dokular arasına sıvı gitmesine engel olunur. Hastaneden taburcu olduktan sonra 1,5 ay yani altı hafta süresince tavsiye edeceğim özel korse kullanılmalıdır. Korse kullanımıyla beraber lenf drenajı da düzene girmektedir. Karın germe ameliyatından 5-6 gün sonra hasta hafif günlük yaşantısına, iki hafta sonra ise iş hayatına dönebilmektedir. Ameliyattan sonra hastanın karın bölgesine hassas davranması, ilk birkaç gün bacaklarını kıvırarak uzanması ve eğilerek yürümesi tavsiye edilmektedir. Karın derisinin mümkün olduğunca gerdirmekten kaçınılmalıdır. İz kremleri ve silikon bant uygulamasının en az altı ay boyunca düzenli biçimde uygulanması iz kalmasını minimuma indirmektedir.

 Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Karın germe operasyonu fiyatları yapılan işleme göre değişmektedir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas’ın yapacağı karın germe operasyonuyla eski formunuza yeniden kavuşmak için İstanbul Nişantaşı bölgesinde bulunan Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Op.Dr.LeylaArvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@ drleylaarvas

Instagram :@ drleylaarvas

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz