Doğal Sivrisinek Kovucu Sprey Nasıl Hazırlanır

  • Genel Sağlık
  • Doğal Sivrisinek Kovucu Sprey Nasıl Hazırlanır için yorumlar kapalı
  • 1.091 kez görüntülendi

Doğal Sivrisinek Kovucu Sprey Nasıl Hazırlanır

Sivrisinekler, tatil beldelerinde ortaya çıkan en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Geceleri sesi, gündüzleri kaşıntısı ile oldukça rahatsız edici bir hal alabilir. Sivrisineklerin bazı insanları sokmakta aceleci davranmalarına karşın bazı insanları neden ısırmadıkları da cevabını bulamamış sorular arasında yer almaktadır.

Sivrisineklerden korunmak için sivrisineklerin nelerden hoşlandığını yada neleri sevmediğini iyi göz önünde bulundurmak şarttır. Bunlar için piyasada satılan fitillerden yada elektrikli sinek kovucular dan yararlanabilirsiniz. Bu sinek kovucular doğal olmayan malzemelerden üretildiği için kullanılması tavsiye edilmez. Onun yerine doğal olan seçenekleri de kullanabilirsiniz.

Limon, Mandalina ve Portakal Yağı Mucizesi

Sivrisineklerle doğal mücadelenin ilk perdesinde size limon yada portakal yağı yardımcı olabilir. Daha önce limon faydaları arasında bu konudan bahsetmiştik. Sivrisineklerin kokusundan nefret ettiği bilinen bu yağları dilerseniz daha önceden satın aldığınız elektrikli sinek kovucusunun kartuşuna yada sıvı haznesini boşaltarak bunlardan doldurabilirsiniz. Etkisini hızlı bir şekilde gösterecek kısa bir süre içerisinde sivrisineklerin artık odanıza gelmediğini görebilirsiniz.

sivrisinek kovucu

Yada elinizde bunların yağı bulunmuyorsa sivrisineklerle mücadele etmek için bir adet limon alabilir ve bu limonun üzerine on beş yirmi adet karanfili batırarak koku yaymasını sağlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde sivrisineklerle mücadele ortamı oluşacak ve bu sayede sivrisineklere karşı doğal bir kalkan oluşmuş olacak. Ayrıcalıklı ve kaliteli bir yardımcıdan destek almak istediğiniz de doğal sivrisinek kovucu destek yeterli olacaktır.

Bu konuda çeşitli denemeler yada sivrisinek kapanlarda yapılabilir. Bizim tavsiyemiz bu konuda hazırlanan ve maya yardımıyla yapılan sivrisinek kapan denenebilir. Aynı şekilde bir fısfıs içerisine doldurduğunuz ve iki ölçek limon bir ölçek portakal yağı eklediğiniz karışımınızın üzerine bir miktar alkol damlattıktan sonra hem odanızın güzel kokmasını sağlayacak hem de sivrisineklerin sizi uzunca bir süre rahat bırakmasına olanak sağlayacağınız bir karışım oluşturabilirsiniz. Sivrisineklerle mücadele etmede bu son derece etkili yöntemler arasında yer alır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.