Doğal Kuvvet Macunu Terkipleri

Doğal Kuvvet Macunu Terkipleri

Doğal Kuvvet Macunu Terkipleri

Doğal Kuvvet Macunu Terkipleri Bire Bin Güç Veren Macun Terkibi

İnsandaki erkeklik gücünün bire bin veren buğday başağı gibi artmasını sağla­mak için yapılan bu macun kullanılır.

Çöreotu, kara sakız, karanfil, mastika, tarçın, zencefil, kebabe, cevzbüva, darüfülfül, udhindi, havuç tohumu, ısırgan tohumu, kereviz tohumu, udulkahr, şalgam tohumu, misk, acıbadem gibi baharattan 20 şer gr.:anason, kişniş tohumu, üzerlik tohumu, günlük, tere tohumu, turp tohumu, siname­ki gibi baharattan da 40’ar gr. alınıp uygun bir kabın içinde döğülür, incecik un duru­muna getirilir, iyice karıştırılır.Çok büyük etkisi olduğu söylenen bu macunun, anlattıklarına göre, in­sanın gençleşmesine de yardımcı oluyor.

aşk

Doğal Kuvvet Macunu Terkipleri Ceviz Macunu Terkibi

Ceviz içi kurutulduktan sonra iyice dövülüp un durumuna getirilir, sonra süzme balla karıştırılır. Ceviz içinin 200 gr. balın 300 gr. olması gerekir. Bu macunun içine birkaç gr. dövülmüş karabiberle tarçın katılır. Sabah, öğle, akşam olmak üzere birer yemek kaşığı alınır. Macunun uzun süre kullanılmasını isteyenlerin onu gün aşırı yaptırması uygun düşer. Birkaç gün sakla­nan macunun etkisi azalır.

Bu macunu kadınların, kızların yeme­leri doğru değildir. Erkeklerin ise güçten kesilmemeleri için iki üç ayda bir olsun bundan yararlanmaları sağlıklarına da iyi gelir.Kadınlaşmış erkeklerin bu macunu ye­meleri durumunda çok azgınlaştıkları söy­lenir.

ceviz macunu1

Doğal Kuvvet Macunu Terkipleri Kaymaklı Ceviz Macunu Terkibi

Ceviz içi iyice kurutulduktan sonra dövülür, ince un gibi yapılır. Bunun en az 250 gr. olması gerekir. Bir süre beklenir, yağı­nın çekilmesinden sonra 500 gr. kaymakla karıştırılıp yoğrulur, sonra ona 300 gr. şe­ker katılır; yeniden karıştırılır. Macun duru­muna gelince günde üç kez aç karnına birer yemek kaşığı alınır. Bu macundan en az yedi gün yenir. Yedinci günden sonra bir süre ara verilir. Gerekirse yine uygulama­ya geçilir. Ancak macunun, öyle uzun boy­lu, saklanmaması gerekir, yoksa bozulur. Bu nedenle sık sık yapılması, daha yararlı­dır.

Bu macun insanı güçlendirirsinir bo­zukluklarınıaşırı taşkınlığı giderirzayıfla­rı şişmanlatır.Ancak bu macunu kalb has­talığı geçirenler, tansiyonu yüksek olanlar almamalıdır. Sıcak günlerde de yenmesi doğru değildir. Çocuklu kadınlar ara sıra bu macundan yiyebilirler, özellikle, zayıf yağsız, emzikli kadınlar için iyidir: bazan geceleri yenmesi de doğru değil insana orucunu bozdururmuş.

cevizli kaymak

Eskiden, İstanbul’da, bu macunu Bulgar sütçüler yapar isteyenlere giz­lice satardı, özellikle Kimilerine göre, bu macunda «gençleştirme» olanağı da varmış. Günümüzde bunun eıı çok yapıldığı yer Rumeli bölgesidir. Kimi yerde buna biraz dövülmüş karanfil tohumu da katarlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz