Doğal ağrı kesici zerdeçal

  • ALTERNATİFTIP
  • Doğal ağrı kesici zerdeçal için yorumlar kapalı
  • 923 kez görüntülendi

Doğal ağrı kesici zerdeçal

Doğanın bize sunduğu nimetlerden baharatlar lezzetlerinin dışında sayısız yararları ile de sofralarımızda yer alıyor. Baharatlar grip, öksürük, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılıyor. Ayrıca vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için de baharatlar imdadımıza yetişiyor. Bunların dışında birçok baharatın ağrı kesici özelliği de bulunuyor. Başınız veya dişiniz ağrıdığında ilaç almak istemiyorsanız bu baharatalrdan yararlanabilirsiniz. Zararı olmayab baharatların, faydası denenebilir. İşte size doğal ağrı kesici olarak en etkili baharat zerdeçal. Doktorşar basit ağrılarda ağrı kesici içilmemesi konusunda sürekli uyarılarda bulunuyor. Ancak ağrıya dayanmak zor olduğundan hemen ağrı kesici ilaçlara sarılıyoruz. Peki ağrılar karşısında ne yapmalı? Ağrı kesici etkisiyle bilinen bir baharat olan zerdeçalı deneyin. Doğal ağrı kesici zerdeçal

Zerdeçalın sağlığa birçok yararı bulunuyor. Bu özelliklerden birisi de doğal ağrı kesici olması. Araştırmalara göre turuncu renkli baharat zerdeçal (hintsafranı) anti-enflamatuvar özelliği bulunuyor. Zerdeçalın ağrılara karşı oldukça etkili olduğu biliniyor.

Hangi ağrıya hangi zerdeçallı tarif uygulanır.
Diş ağrısı için:

Hayatı zindan eden diş ağrısına karşı da zerdeçalı deneyebilirsiniz. Bunun için zerdeçal çubuğunu mum ışığında yanana kadar tutun. Ardından pudra kıvamına gelene kadar kaşığın tersiyle ezin. Ağrıyan dişinize ve etrafındaki diş etine uygulayın.

Ayaktaki nasırlar için:

Nasırın ağrısı da hiçbir ağrıya benzemez. 1 tatlı kaşığı taze rendelenmiş zerdeçalı ayağınızdaki nasıra günde 2 kez uygularsanız enflamasyonu geçirir ve ağrısını alır.

Kas ve eklem ağrıları için zerdeçal:

Diz, bel, kol, bacak eklemlerindeki ağrılar için de zerdeçalı deneyin. Eşit miktarda limon suyu, taze rendelenmiş zerdeçal ve tuzu karıştırarak bir lapa oluşturun. Karışımı ağrıyan kas ve eklemlere uygulayın.
Ancak ağrı veya rahatsızlık için alternatif tedavi yöntemleri denemeden önce doktorunuza danışmakta yarar var.
Zerdeçalın sağlığa yararları ,Zerdeçal neye iyi geelir, Zerdeçalın diş ağrısına etkisi, Zerdeçal nasıl

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.