Diyetin İlk Günleri

Diyetin İlk Günleri

Daha önceden de belirttiğim gibi gün gün diyet listesi kaydettim. Bunun üzerine bazı eklemeler yaparak belki diyet yapmak isteyenlere faydası olur diye paylaşmak istiyorum. Arkadaşım Ayça’dan destek aldığım diyetimde özellikle dayanmakta çok zorlandığım günler oldu. Belli bir süre sonra, (bana sorulacak olursa; en zor zamanlar diyetin ilk günleri bir de yoğun çalıştığım ikinci hafta ile üçüncü haftalardı) İşte günlüğümde anlattığım ilk günüm:

Diyetin İlk Günleri

Keşke takvime baksaydım dediğim bir günde diyete başlıyorum. Bugün çok önemli bir toplantımız vardı, çalıştığım şirket el değiştirdi ve bazı elemanları işten çıkarttıkları içinde üç kişinin yaptığı işi tek başıma yapmak zorunda kaldım. Ama yine de kendime güvenimi kaybetmemek için günde on üç saat çalışıyor olmama rağmen tüm hazırlıklarımı tamamladım diyete başlıyorum.

Sabah Kahvaltımda Yok Yok!

Diyeceksiniz ki böyle diyet mi olur? Bende diyete başlamadan önce böylesine bir diyet listesi görseydim okumazdım bile ama, uzun bir gün beni bekliyor ve benim için sabah kahvaltısının anlatılamayacak kadar çok önemi var. Bu sebepten dolu dolu bir kahvaltı yaptım. Üç dilim kızartılmış ekmek, labne, bal, ceviz, salatalık ve domates bulunan kahvaltımın başrol oyuncusu tabi ki şekersiz çay oldu. Karnımı tamamen doyurduktan sonra işe geçtim. Yorucu hatta çok yorucu bir gün geçirdim.

Öğle yemeğinde sadece salata yemeye fırsat bulabildim. Aslına bakılırsa salatamın içerisinde peynirde olacaktı ama fırsat bulup kendim hazırlayamadım. Bu sebepten öğle yemeğimi çoban salata ile geçiştirdim. Akşam yemeğine kadar ki olan süre zarfında diyet bisküvilerden yedim. Akşam yemeğinde (ki saat 20:00ydi) hala şirkette bulunduğum için bir paket kadar diyet bisküvi ve yağsız süt içtim. Eve geldiğimde saat 23:15di. Aslında günlük yazmaya bile fırsat bulamama rağmen kendi kendime söz verdiğim için bu günlüğe bir şeyler karalamaya karar verdim.

Diyetin ilk günü

diyetin ilk günleri

İşte zor bir günün ardından diyetin ilk gününü bitirmişim. O gün hakkında hatırladığım tek şey yaptığım dolu dolu kahvaltım ve tüm gün koşuşturmaca oldu. Çalışıyorum diyet nasıl yapayım benzeri sorularla günlerimi geçirmeme rağmen inandığım için hem diyete başladım hem de bunu yazacak zamanı buldum. Bir süre daha bu yoğunlukta diyetime devam etmeye kararlıyım. Sizler de diyet konusunda kendinize güvenmiyorsanız ve çalıştığınız için diyetinizin bozulacağını düşünüyorsanız çabalamanız gerektiğini söyleyebilirim. İş arkadaşlarım Adana Kebap yerken, çoban salata sipariş etmek zor gelse bile zaman içerisinde vereceğim kiloların hevesiyle bu şekilde yoluma devam edeceğim. Aynı zamanda yoğun bir gün geçirdiğim için hiç egzersiz yada spor yapamadım. Ama daha sakin günlerde daha fazla spor yapacağıma da söz verdim.

Eğer diyet listesi hazırlama konusunda yazdığım yazımı okumadıysanız kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz