Diyete Tam Gaz Devam

Diyete Tam Gaz Devam

İkinci günün ardından zorda olsa üçüncü günde diyete devam ediyorum. İş yüküm hafiflemeye başladığı için iki üç gün aktif olarak spor yapmaya karar verdim. Daha sonrasında yeniden yoğun iş temposunun içine gireceğim için yeniden spor yapmaya vakit bulamayabilirim.

Diyete Tam Gaz Devam

Sabah uyanır uyanmaz kahvaltıdan önce kısa süreli bir yürüyüşe çıkmaya karar verdim. Temposu yüksek bir yürüyüş benim için iyi olacaktır. Kalktığım andan itibaren öncelikle hızlı bir şekilde dışarı çıktım. Yaklaşık otuz dakika kadar orta tempoda yürüyüş yapıp eve gelip bir şeyler atıştırdım. Diyeti anlattığım daha önce ki günlerde de sabah kahvaltısına özellikle önem vereceğimin altını çizmiştim. Bu sebepten elimden geldiğince kaliteli bir kahvaltı yapmaya karar verdim. Giderek kahvaltıda ekmeği azalttım. İlk gün dört dilim yediğim ekmeği üçüncü güne geldiğimde iki dilime düşürdüm. Kahvaltıda bal, reçel ve zeytinin yanı sıra beyaz peynir ve ekmek vardı. Sabah yürüyüş yaptığımdan olsa gerek yeterince doymadığımı söyleyebilirim. Öğlene kadar çalışmadığımı düşünerek yeniden spor yapmaya karar verdim. Biraz koştum ve mekik çektim hızlı bir şekilde bunları alışkanlık haline getirirsem uzun vadede daha başarılı olacağını söyleyebilirim. Ama şimdilik ne yazık ki çalışma tempom bu duruma el vermediği için sadece haftanın belirli günleri spor yapabiliyorum. Hal böyle olunca ister istemez zorlandığımı da söyleyebilirim.

Öğleden önce kendime ayırdığım zamanlarda diyet listeleri üzerine araştırma yapmaya çalıştım. Farklı diyet listelerinin vücuda faydaları üzerine kafa yordum. Ama benim için en ideal olan diyet listesinin hali hazırda uyguladığım diyet listesi olduğuna karar verince bıraktım. Öğlen yemeğimi yine salata ile geçiştirmek istediysem de belli bir süre sonra bu salataların sıkmaya başlayabileceğini düşündüğüm için farklı bir yemek yeme arayışına girdim. Zaten aslına bakılacak olursa, sadece haftanın üç günü öğle yemeğini kendime ayırabildiğim için dolu dolu geçirmek istediğimi de söyleyebilirim. Bu sebepten suda haşladığım tavuk ve bir avuç cevizden oluşan bir öğle yemeği listesi hazırladım.

diyete devam

Bu sayede daha etkili ve hızlı bir şekilde kilo vereceğimi düşünüyorum. Öğle yemeğinden sonra iş başı yapmak için yaklaşık yarım saatim olduğu için işime araba yerine yürüyerek gitmeye çalıştım. Bu yürüyüşleri de alışkanlık haline getirmeye çalışacağım. Kilo verme söz konusu olduğu zaman farklı seçenekler ön plana çıksa bile bunlar arasında en sık tercih ettiklerimden bir tanesi kendine inanma parolası olduğunu düşünüyorum.

Akşam yemeğini ise dolu dolu geçen günün ardından geçiştirmek istedim. Bunun için işe gitmeden önce bir adet domates ve salatalıktan oluşan bir salata yaptım. Bir de her zaman için kurtarıcım olarak gördüğüm diyet bisküvilerin den hazırladım. Daha hızlı kilo verme söz konusu olduğu zaman eşsiz bir yardımcı olarak bunlardan faydalanacağımı söyleyebilirim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz