Diyet sırasında 10 hata. Onlardan nasıl kaçınılır?

Diyet sırasında 10 hata. Onlardan nasıl kaçınılır?

Hala en sevdiğin kot pantolona girmiyor musun? Ölçeklerde günden güne aynı kanıt? Belki ekstra kilolar gittikleri kadar çabuk gelirler?

Muhtemelen diyetinizin konusu aşağıdaki hatalardan birini yaparsınız. Ne kesinlikle diyet yapamazsınız – okumaya devam edin.

Tatil için sıkı diyetler

Hızlı kilo vermek için yola koyduğunuzu varsayalım. Ne yapıyorsun? Kendinizi kesinlikle yemekle sınırlandırmaya başlıyorsunuz. Menünüz sadece greyfurt ve kabak çorbası içerir. 1000’den az tükettiğiniz günlük kalori miktarı.

Unutmayın, kalori sayısını azaltarak metabolizmayı yavaşlatırsınız. Ve kilo verdikten sonra ve diyetten “sıçrayan” sonra, vücudunuz yavaş yavaş kalori yakmaya alıştı, diyetle gıdaların eklenmesiyle kilo almaya başlayacak. Ekstra kilolarınız geri gelecek.

Kahvaltı atlamak

Kahvaltıdan vazgeçme, kalorileri azaltmış görünüyorsun. Ama kahvaltı yapmadan, acımasız bir kıtlığı çok çabuk yenersiniz. İşe ya da akşam yemeği için bekleyen bir şeyle ısırmaya başlayacaksınız, iki katı yediniz. Bu nedenle, kahvaltı için telafi etmek daha vardır.

Ama protein açısından zengin olan kahvaltı, gün boyunca aç hissetmemenizi sağlayacaktır. Çalışmalar, kahvaltıdan vazgeçmeyenlerin kilo vermeyi çok daha kolay ve hızlı yaptığını gösteriyor.

Kaybetme sayımı

Belki kahvaltıda, öğle ve akşam yemeklerinde kalorileri yediğinizi düşünüyorsunuz. Gün boyunca küçük atıştırmalıklara ne dersiniz? Masaüstünüzde kurabiyelerden oluşan çanta, partide bir dilim kek, bebeğinizin boynuzundan biraz dondurma… Tüm bu küçük şeylerden etkilenmemiş sayıda kalori ile sonuçlanıyorsunuz.

Eğer düşünmeyi düşünürsek – tüm gün boyunca yediniz. Akıllı telefonunuza özel bir uygulama yükleyin ve her kaloriyi hesaba katın. 

Ya da tersine, atıştırma değil

Kontrolsüz atıştırma, kilo vermede tüm başarılarınızı silebilir. Fakat bir akılla atıştığında, istenen sonucun yakında elde edileceği. Günde sadece birkaç kez değil, çok az ve sıklıkla yemek yemek daha iyidir.

Atıştırmalıklar, özellikle yüksek proteinli bir atıştırmalık yerseniz, en uygun metabolik hızı desteklemektedir: bazı kuruyemişler sadece incitmeyecek, aksine tam kilogramdan kurtulmaya yardımcı olacaktır. 
Sadece az yağlı ürünlere güvenin

Az yağlı ürünler diyetinizde önemli bir rol oynayabilir. Sadece o yağı da unutma – düşük kalorili ile aynı şey değil: bir pound obezrirennogo kekini yediğinizde, normal bir pastanın küçük bir parçasını yiyecektense daha fazla kalori alırsınız.

Belirli bir üründen kaç kalori aldığınızı bilmek için, ambalajın besin değeri hakkındaki bilgileri gözden geçirin.

IGNORE sarhoş

Kalori sayılırken, genellikle içeceklerin görüntüsünü kaybederiz. Ve iyi bir sebep için. Bazı kahve veya alkollü içeceklerde bol miktarda kalori bulunabilir. Ve tabii ki, meyve suları ve limonatadalar.

İÇ TEMİZ SUYU YÜKSELTİN

Bu hata en kolay şekilde düzeltildi. Ve dehidratasyon daha yavaş bir metabolizmaya yol açtığı ve bu nedenle aşırı kilo kaybını yavaşlattığı için mümkün olan en kısa zamanda düzeltilmesi ihtiyacı. Sadece hafif bir atıştırmalık bile olsa, her öğünde bir bardak su içebilirsiniz. Su kalori yakmak için çok önemlidir!

PUT zor hedefi

Diyetin ilk haftasında 7 kilo kaybederseniz, planınızın başarısızlığa mahkum olduğunu unutmayın. Gerçekçi olmayan bir hedef koyduğunuzda, onu harekete geçirme olasılığınız bile yoktur. Gerçek amaç – başarı için ilk ve en önemli koşul. Hedef belirlerken diyetisyeninize danışın.

SÜT ÜRÜNLERİ HARİÇ

Süt, peynir ve dondurma ile yağ pret – bu, tabii ki, kilo vermek isteyen biri için tabu. Ama yine de süt ürününü bırakmaya değmez: vücuttaki aktif yağ yakma kalsiyuma ihtiyaç duyar. Tersine, kalsiyum eksikliği hızla yağ biriktirir. Ancak, besin takviyeleri şeklinde kalsiyum, sütte bulunan kadar yararlı değildir. Az yağlı süt ürünlerinde seçiminizi yapın, ancak kaloriye dikkat edin.

Genellikle lokantada olur

Zor bir günden sonra akşam yemeğinde yiyebilirsiniz, özellikle fast-food kuruluşlarında sadece hamburger değil salata da satılmaktadır. Ama günaha karşı koyabiliyor musun? Ve ertesi gün aynı restorana dönmüyorsanız, kendinizi zararlı, ama çok lezzetli bir şeye izin veriyorsunuz? Abur cuburla yenen kaloriden, aşırı derecede ağır kurtulmak. Zararlı bir gıda çok çabuk bir alışkanlık haline gelir…

O ESNADA

Fransız dergisi “Figaro”, “diyet sırasında 10 hata” nın listesini yaptı. Yazarlar, bedeninizi zorlamamayı ve meselenin fanatizm olmadan yaklaştığını, gerçekten de düzenlemeyle birlikte hissettiğini ileri sürüyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz