Diyet Hakkında Yanlış Bilinenler

Diyet Hakkında Yanlış Bilinenler

Diyet Hakkında Yanlış Bilinenler

Son yıllarda diyet yapmak neredeyse herkesin ilgisini çekmektedir. Diyet listeler, diyet programlar veya diyet yemekleri gibi birçok yöntemler ile zayıflamak mümkün hale gelmiştir. Fakat etrafta birçok fikir, söylenti ve inanç olduğu için diyet hakkında her yerde bilgi almak mümkündür. Bu bilgilerin çok olmasından dolayı neredeyse yarısı yanlıştır veya yanlış anlatılmaktadır. Sizlere diyet hakkında yanlış bilinen bilgileri aktaracağız.

Daha Fazla Su İçin

Herkesin bildiği gibi su içmek insan vücuduna çok yaramaktadır. Su içerek metabolizmanız daha hızlanacak ve bu sayede zayıflayabileceksiniz. Ayrıca yüksek kalorili veya çok şekerli asitli içecekler yerine su içmeniz sizin için daha faydalı ve hızlı kilo vermenize yardımcı olacak.

Karbonhidrat Almamaya Dikkat Edin

Yemeklerinizde karbonhidratlı yemekler tercih ettiğiniz zaman kilo vermeniz daha zorlaşacaktır. Alacağınız karbonhidratlar daha çok kahverengi pirinç ve tatlı patates gibi gıdalar tercih etmeniz önerilir. Karbonhidrat yerine peynir veya et gibi yüksek proteinli gıdalar yemeniz size daha kolay kilo vermenize ve daha doygunluk hissi sağlayacaktır. Fakat bu gibi protein gıdaları çok tüketmeniz durumunda kalp ve kolesterolünüzü kötü anlamda etkileyecektir.

Diyetti Sıkı Bir Şekilde Yapın

Diyette başladığınız zaman asla kendinizden taviz vermemeniz gerekmektedir. Bazı günler zorlandığınız zaman, bugün diyet yapmayım yarın devam ederim yerine diyet programınızdaki gıdanızı bir miktar fazla tüketerek sizi ve bünyenizi rahatlatacaktır.

Yağlardan Uzak Durun

Kullandığınız yemek yağların hepsi zararlı değildir. Fakat yemeklerde aşırı yağ kullanımı diyetleriniz büyük ölçüde etkiler. Bu yüzden susam yağı, zeytinyağı veya fıstık yağı gibi E vitamini olan ve antioksidan içerdiğinden dolayı hem diyetinizi etkilemez hem de kalbinize ve kolesterolünüze iyi şekilde etki edecektir.

Meyvelerdeki Lifler Önemli

Meyvelerdeki lifler çok önemli bir yere sahiptir. Meyvelerin içeriğinde mineral kaynaklar ve vitaminlere sahip olduğu için diyet yaptığınız zaman size çok faydası olacaktır. Fakat meyveleri sakın suyunu sıkıp içmeyin. Çünkü sıktığınız meylerin lifleri kaybolmuş olur ve çok büyük bir etkisi olmaz. Bu nedenle meyveleri bütün olarak tüketmeniz önerilmektedir. Diyetiniz için size iyi gelecek meyveler ise kivi, elma, mango ve kiraz gibi meyvelerdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz