Diyabeti Önleyen ve Tedavi Eden 5 Süper Bitki

Diyabeti Önleyen ve Tedavi Eden 5 Süper Bitki

Dengeli kan şekeri seviyesi, vücudun genel sağlığı için şarttır. Kontrol edilmezse, düzensiz kan şekeri seviyesinden daha fazla vücutta çeşitli komplikasyonlara neden olabilir. Vücuttaki düşük kan şekeri seviyesi, vücuttaki glikozun normalin altına düşmesi durumudur ve bu ciddi sağlık sorunlarının bir sembolü olabilir. Bu durumdan muzdarip olan insanlar kafa karışıklığına, titremeye, sinirlenebilirliğe ve sıklıkla bilinç kaybına neden olabilir. Bu diyabetle bağlantılı olabilir ve sıklıkla kötü yeme alışkanlıklarına veya uzun süre devam etmesine neden olabilir. Bir bardak meyve suyu veya tatlı bir şeyler yemek ile bu durum hemen üstesinden gelinebilir. Diyabetin önlenmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olan bu 5 diyabet önleme şifresini deneyebilirsiniz.

Vücuttaki kan şekeri seviyesinin artması her zaman sağlığı derhal etkilemez. Aksine yavaş zayıflığa neden olur ve sıklıkla organlarda hasara ve iç enfeksiyonlara yol açar. Vücuttaki yüksek kan şekeri seviyelerinden muzdarip insanların sıklıkla tekrar tekrar idrara çıkmaları gerekir, susuzluğa ve ciddi iç zayıflığına neden olurlar. Bundan daha uzun süren durumlar böbrek bozukluğuna neden olabilirse, karaciğer yetmezliği. Hipertansiyona, kalp hastalıklarına ve artan kolesterol seviyelerine yol açar.

Bazı otlar ve baharatlar yüzyıllardan beri gıdalarda ve ilaçlarda geleneksel ve kültürel olarak kullanılmaktadır. Georgia Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, antioksidan bakımından çok zengin olan birçok ot ve baharat var. İltihaplanmanın yol açtığı doku hasarını önleyen fenol olarak bilinen ve kanda veya şeker hastalığında yüksek şekere neden olan fenol.

5 Diyabet Önleme Otları

1. Ginseng:

Ginseng, bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücudu hastalıklarla savaşmak için güçlendiren bir Çin bitkisidir. Ot şeker hastaları için süper yararlı olduğu bilinmektedir. Karbonhidratların emilimini yavaşlatan özelliklere sahip olduğundan, hücrelerin glikoz kullanma yeteneklerini arttırır ve bu da pankreaslardan gelen insülin emisyonunu arttırır. Plasebo haplarına kıyasla, ginseng kan şekeri seviyesini% 15-20’ye kadar düşürür.

2. Kekik:

Kekik bazen mercanköşk olarak bilinir ve Akdeniz ve İspanyol mutfağında çokça kullanılır. Bitki, yemeklere lezzet ve derinlik katar ve domates, et ve patlıcanla birleştirildiğinde lezzetlidir. Kekik paraziti enfeksiyonunun tedavisi için bilinir ve kekik yağı baş biti öldürmek için kullanılır.

Son araştırmalara göre, Kekik mikroskobik parazitlerin neden olduğu bağırsak enfeksiyonunu tedavi eder. Kekik kandaki şeker seviyesini azaltır ve diyabet yardımcı olur. Şeker hastalarından kekik serpilir salata ve sandviç almaları önerilir.

3. Tarçın:

Vücuttaki kan şekeri seviyesini azaltan popüler bir baharattır. Aynı zamanda kiloyu azaltır ve genel vücut sağlığı yararları vardır. Tarçın çayı veya suyu ideal olarak tip 2 şeker hastaları tarafından alınır, çünkü sadece kan şekeri seviyesini düşürmez, aynı zamanda hastalıkların salgılanmasını önler.

4. Gurmar (Gymnema sylvestre)

Bu bitki, Hindistan’da yaygın olarak SU ŞEKER DESTROYER ’olarak bilinir. Kan şekeri seviyesini düşürme yeteneklerinden dolayı denir. Bu bitki vücudun tatlılığı tespit etme yeteneğini azaltmasıyla bilinir.

Gymnema, diyabeti kontrol eden en güçlü bitki olarak bilinir. Bitki, enzimlerin aktivitesini harekete geçirir. Hücrelerin vücudun doğal glikozunu kullanmalarına yardımcı olur ve bu da insülin üretimini uyarır. Yine de, bu bitkinin yan etkileri henüz bilinmemektedir, bu nedenle dikkatli veya uzman tavsiyesiyle alınmalıdır.

5. Adaçayı:

Adaçayı, vücut üzerinde serinletici ve yatıştırıcı etkiye sahip olduğu bilinen Fitosteroller olarak bilinen bir madde içerir. Bitkisel ilaç uzmanları, krampları ve uterus kanamasını tedavi etmek için adaçayı kullanın.

Alman araştırmasına göre, sabahın erken saatlerinde aç karnına çayı tüketen şeker hastalarının kan şekeri seviyesini azaltması daha muhtemel. Adaçayı, adaçayı çayı ile birlikte et sosu, çorba veya salata sosu renklendirmek için kullanılıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz